Druhé čtvrtfinále mužům nevyšlo, do Chomutova se pojede za stavu 1:1

Buldoci do druhého zápasu vstoupili dobře, ale od druhé třetiny je Chomutov v bojovnosti předčil a zaslouženě sérii vyrovnal.
Jakub Hanák | 3.3.2024 | Muži A

V první třetině Buldoci soupeři prakticky nepůjčili balon a celou dobu okupovali branku Martina Frühbauera. To potvrzuje i statistika střel, které Buldoci v poměru 15:3 absolutně dominovali. Na skóre se to projevilo dvakrát, nejprve v desáté minutě otevřel skóre Lukáš Gregr, který si vybojoval míček a backhandem sám zakončil. Druhý gól pak přidal v 16. minutě z předbrankového prostoru Adam Zukal, kterého výtečně našel Lukáš Kučera.
Ve druhé třetině místo pokračujícího brněnského tlaku viděli fanoušci úplný opak. Chomutov snížil ve 23. minutě, když trestné střílení proměnil Adam Martin, a hosté ožili. Ve 25. minutě se štěstím vyrovnal Adam Zahraj, jehož střela se za Koudelku odrazila od nohy Jakuba Marka. Ve 29. minutě měli Buldoci k dispozici přesilovku, ovšem místo vstřelení třetí branky přišla krátce po vypršení početní výhody další kudla do zad – chomutovský gól na 3:2. Po secvičené standardní situaci mohl slavit vstřelenou branku Jakub Holovej.
Ve třetí části Chomutov rychle odskočil do trháku, na 4:2 upravil tečovanou střelou Petr Linc. Od té doby Buldoci tlačili, měli k dispozici přesilové hry (včetně minutové výhody pěti proti třem), ale většina jejich střeleckých pokusů skončila na tělech obětavých hráčů Chomutova. V 55. minutě ještě vykřesal naději pro domácí Martin Svatoň, další gól už se však ani jemu, ani jeho spoluhráčům vsítit nepodařilo. Tečku za výsledkem pak udělal trefou do prázdné branky Ondřej Halej.

Zatímco Buldočky budou příští víkend bojovat o prodloužení série na domácí půdě, muže čeká dvojzápas v Chomutově. Tak jim držte palce, ať se jim střelecky daří více než doma!