Divočina v Hradci pro domácí, Buldoci vyšli bez bodu

Buldoci v Hradci dvakrát vedli o dva góly, ale Východočeši několika slepenými góly otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Potřetí v sezoně tak Buldoci vyšli ze zápasu bez jediného bodu.
Jakub Hanák | 20.1.2024 | Muži A

Z prvního gólu v utkání se radovali domácí, prosadil se Milan Koubek. Během pár okamžiků si však favorit utkání vedení převzal. Nejprve vybojoval míček pro střelu Adama Zukala Petr Koláčný a poté se individuálně prosadil Filip Sedmera. Ve 12. minutě zvýšil na 3:1 Petr Vaverčák a vše pro Buldoky vypadalo dobře. Jenže Hradec postupně převzal roli aktivnějšího týmu a do konce první třetiny dokázal nejen vyrovnat, ale skóre otočit. Postupně se prosadili Lukáš Gregor, Marcel Lehký a Jan Kourek.
Ve druhé třetině Buldoci zabrali a po trpělivém výkonu si vzali vedení zpět. Ve 32. minutě upravil na 4:4 Lukáš Mráz. V závěru třetiny pak Buldoci hráli přesilovku, ve které bylo nařízené trestné střílení. To Vaverčák nevyužil, ale v pokračující přesilové hře přidal Mráz druhý gól, do šaten se tak šlo za stavu 5:4 pro Bulldogs.
Nástup do třetí třetiny Buldokům vyšel a zaslouženě se to projevilo i na skóre. Ve 46. minutě po krásné nahrávce Martina Svatoně skóroval Petr Koláčný. Jenže pak začala smršť domácích. Nejprve potrestal nevyužitou šanci Bulldogs na opačné straně Lukáš Škeřík, o tři minuty později vyrovnal Martin Krejčí a v následujícím střídání poslal Hradec do vedení Milan Sucharda. Buldoci si vzali timeout a v závěru se pokoušeli o nějaký tlak a srovnání, ale nepodařilo se jim vytvořit si ani nějakou větší příležitost ke skórování. Z Hradce tak odjíždějí s hořkou porážkou, zůstávají však na prvním místě tabulky.