Další neúspěšné prodloužení. Muži padli v přestřelce se Štíry

Utkání v Českých Budějovicích bylo opravdu divoké. Základní hrací doba nabídla 14 gólů, rozhodovalo se až v prodloužení. To Buldoci stejně jako v prvním kole s Plzní nebo v Poháru s Chodovem nezvládli.
Jakub Hanák | 17.8.2023 | Muži A

První třetina patřila spíš domácím. Štíři se třikrát dostali do vedení, dvakrát dokázali Buldoci vyrovnat. První gól vstřelil českobudějovický Koklar, za Buldoky v přesilovce kontroval svým prvním gólem za Bulldogs Šimon Czernek. V deváté minutě vrátil vedení domácím Sirotek, ale o vyrovnání se postaral Adam Zukal. Do šaten však šli spokojenější Štíři, které poslal opět do vedení Vlček.
Naopak ve druhé třetině se více dařilo Bulldogs. Ve 25. minutě hráči v oranžovém dvěma slepenými góly otočili skóre. Na 3:3 vyrovnával Filip Sedmera, čtvrtý gól pak přidal Michal Pešák. Ve 28. minutě zdvojnásobil vedení hostů Lukáš Mráz, ale České Budějovice snížily zásluhou Brožka. Gólem do šatny však přidal úsměvy na tváře Buldoků Filip Sedmera, stav po dvou třetinách tak pro Buldoky vypadal příznivě.
Ve třetí třetině však Buldoci o svůj náskok přišli. Ve 45. minutě snížil gólem v oslabení domácí Prokop. Na tento gól dokázali Buldoci rychle odpovědět, na 7:5 upravil v přesilovce po čtvrté asistenci Lukáše Mráze v zápase svou druhou trefou Adam Zukal. Zdramatizování přišlo v 52. minutě, kdy dostal Štíry na dostřel Koklar. Ani ne o dvě minuty později pak domácí opravdu srovnali, na 7:7 zarovnal skóre Kudláček. V závěru třetí třetiny měli domácí k dispozici ještě přesilovku, ale skóre se již neměnilo.
O osudu utkání tak rozhodlo prodloužení, ve kterém Buldoci své šance neproměnili, naopak Budějovice ano. Faltuse překonal Lukáš Froněk a Buldoci tak prohráli třetí zápas v prodloužení v této sezoně, počítáme-li pohárové utkání s Chodovem.