Další brněnské derby! Na VUT se Buldoci střetnou s Gullivery

Buldoci uspěli v prvoligovém derby s Hattrickem i extraligovém derby s Židenicemi. Nyní čeká Bulldogs třetí brněnská bitva – muže vyzvou v neděli na VUT Gullivers.
Jakub Hanák | 20.10.2023 | Muži A

Buldoci se momentálně mohou pochlubit nejlepší formou v celé soutěži. Z druhé příčky ztrácí pouhý bod na první Otrokovice, po osmi zápasech se navíc mohou pochlubit skvělým skóre +35, s přehledem nejlepším v lize. Daří se především útoku, Buldoci průměrně vstřelí téměř 9 branek v každém utkání. S 56 % pak mají Buldoci také nejlepší přesilovku. Obrana je pak čtvrtá nejlepší.
Gullivers zatím okupují střed tabulky, konkrétně 7. místo, s bilancí 4 výher a 4 porážek. Výsledky zatím nejsou příliš přesvědčivé, Gullivers nedokázali porazit žádný z týmů z horní poloviny tabulky. Naposledy padli na hřišti Chomutova vysoko 8:2, na domácí ploše se jim však daří. Devět z celkového počtu dvanácti bodů vybojovali na hřišti VUT.
Lépe se daří Buldokům i v individuálních statistikách. Kanadské bodování soutěže vede po osmi kolech Adam Zukal s 19 body (6+13), hned za ním je Lukáš Mráz, který má o pouhý bod méně (6+12). Do ligové TOP 10 se probojoval ještě Lukáš Gregr, který je se 14 body (6+8) devátý. Z brankářů má nejlepší úspěšnost zákroků Vojtěch Ott (86,7 %), který však chytal pouze jeden zápas. Čtyři duely s úspěšností 85,1 % vychytal Martin Koudelka.
Také Gullivers však mají v týmu výrazné individuality. Tou první je Václav Černoch, který se 17 body (6+11) šlape Buldočí dvojici Zukal – Mráz na paty. Do TOP 10 1. ligy se dostal ještě Jakub Matula s 15 body (10+5). Brankářskou jedničkou pak je Matyáš Krupa s úspěšností zákroků 80,3 %.
 
Sice se papírově jedná o venkovní utkání, pojďme však společně ukázat, že Buldoci jsou v Brně momentálně nejlepší! Loni byli Gullivers pro Bulldogs velmi nepříjemným soupeřem, v obou případech bral všechny body soupeř. Buldoci tak mají domácímu týmu co vracet! Přijďte v neděli od 17:00 na halu Centra Sportovních aktivit VUT v Brně a podpořte Buldoky!
 
Zápas můžete sledovat živě zde.