ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE SE PŘESOUVÁ DO CHOMUTOVA

Buldoci budou o další body v sérii s Chomutovem usilovat již tento víkend. Díky výhrám obou týmů z Brna je série vyrovnaná, a je jasné, že se bude hrát minimálně ještě v neděli.
Filip Křenek | 8.3.2024 | Muži A

Poté, co se Buldoci kolosálně nadechnuli k výstavnímu obratu v prvním vzájemném utkání v sobotu, padli den na to poměrem 5:3. Budou tak muset jet na sever Čech s vědomím, že série se protáhne nejméně do neděle, ne-li až do úterý. V Chomutově je však nečeká nic jednoduchého, podnebí v místní hale bývá velmi nepříjemné pro hostující tým, a to pochopitelně hraje do karet právě domácím florbalistům.
Doposud nejproduktivnějším hráčem celé série je chomutovský Jakub Štěrba. Ten sice ještě sám nedokázal na brněnského brankáře Koudelku najít recept, ale napsal už 4 asistence, což znamená, že přihrál na polovinu všech gólů, které Chomutov v sérii vstřelil. V dresu Bulldogs hrozí zatím v této defenzivně zaměřené sérii nejvíce veterán Lukáš Gregr a jeho spoluhráči z formace – Svatoň, Kalousek, Mráz a Vaverčák. Tato pětka se postarala o 6 ze 7 kusů v chomutovské svatyni.
Největšími hvězdami obou týmů jsou však zatím bezpochyby oba brankáři – Martin Koudelka na straně Bulldogs a Martin Frühbauer na straně Chomutova. První jmenovaný zatím čelil 43 střelám, z nichž bezmála třetina by se dala vystavit do muzea teatrálních zákroků. Druhého jmenovaného buldoci zasypali již 53 střelami, ale maskovaný Chomutovan kapituloval jen 7x.
Buldoky tak čeká nesmírně náročný dvojzápas, který může skončit všelijak. Oba týmy mají však od postupu stejně daleko – oběma schází 2 výhry. V případě nerozhodného stavu série i po tomto víkendu, bude se muset rozhodovat v zápase o vše o úterním večeru v Brně. Pokud tedy nemáte v plánu výlet na daleký sever, laďte alespoň přímý přenos v sobotu od 17:00 a v neděli v 16:00 a držte Buldokům palce na dálku.