Čtvrtá výhra v řadě! Buldoci Chomutovu nadělili další třináctku

Muži odehráli další divoký zápas se skvělým koncem. Na hřišti Chomutova to do půlky zápasu vypadalo dramaticky, buldočí mašina se však naplno rozjela a nedala Severočechům šanci. Konečné skóre bylo 13:5.
Jakub Hanák | 7.10.2023 | Muži A

První třetina nabídla branek nejméně. O tu první se postaral ve 12. minutě Lukáš Gregr, navázal na něj o dvě minuty později Adam Zukal, který si poradil s nařízeným trestným střílením. Za Chomutov však snižoval nejlepší střelec domácích Petr Linc, stav po úvodní dvacetiminutovce tak byl těsný, 2:1 pro Bulldogs.
Vstup do druhé části vyšel lépe domácím, nejprve v přesilovce vyrovnal nikdo jiný než Petr Linc a o minutu později otočil zápas pro Chomutov Marek Pleskač. Buldoci našli na tyto branky rychlou odpověď, po nahrávce Mráze vyrovnával na 3:3 Filip Mazáč. Ve 26. minutě pak vrátil vedení Buldokům Richard Kalousek a nastartoval buldočí gólostroj. Ve 32. minutě proměnil přesilovku Lukáš Mráz a než to stihl domácí komentátor dopovědět, přidal Petr Vaverčák šestý gól Buldogs. V přesilovce sice snížil na 4:6 domácí Michal Skuhrovec, ale Buldoci zareagovali dalšími dvěma vstřelenými brankami. V rozmezí 37 vteřin se dvakrát trefil Martin Svatoň, který vždy stál na konci pohledné kombinace hostů. Do šaten se tak šlo za stavu 8:4 pro Bulldogs.
Hned v první minutě třetí třetiny dostali Buldoci k dispozici druhé trestné střílení, kterého se opět ujal Adam Zukal. Ani napodruhé jej brankář Frühbauer nedokázal vychytat a stav byl pro domácí již velmi kritický. Snahy Chomutova se zápasem něco udělat znamenaly pouze větší díry v jejich obraně, jednu takovou využil Adam Vágner a vyhnal Frühbauera na střídačku. Ve 45. minutě využil přesilovku svým prvním gólem v sezoně Jakub Vitek a stav byl už 11:4. Za domácí sice snižoval Ondřej Šarša, ale Buldoky to moc mrzet nemuselo. O pár desítek vteřin později totiž završil hattrick junior Martin Svatoň a o poslední hřebíček do rakve Chomutova se postaral Michal Valachovič.
Buldoci si tak ze severu Čech vezou tři body za vysokou výhru 13:5.