BULLDOGS POPRVÉ PADLI PO 60 MINUTÁCH, PŘEMOHLO JE ÚSTÍ

Mužské áčko poprvé v letošní sezoně nebere ze zápasu ani bod, na svého přemožitele čekali 12 kol.
Filip Křenek | 12.11.2023 | Muži A

Ústečtí po dlouhé cestě do Brna začali duel s Buldoky vyrovnaně, z kraje první třetiny jsme neviděli mnoho šancí ani na jedné straně. Jakub Haltmar, který chytal ligové utkání poprvé od loňského play-off s Kladnem, inkasoval poprvé v 10. minutě zápasu po přízemní Vondruškově střele k tyči. Buldoci našli odpověď až za 9 minut, když se zpoza brány šikovně prosadil Michal Pešák. O poslední slovo první třetiny se však 16 vteřin před jejím koncem přihlásil neúnavný Lukáš Mráz, který natřikrát vyškemral od soupeře míček a nakonec ho překvapivě zasunul za Hraběte. Buldoci tak šli do šatny o chloupek spokojenější.
Náladu však Severočechům zase zvedl Marek Kadlec, který srovnal skóre a následně Martin Horn poslal hosty do jednogólového trháku. Buldoci si to však nenechali líbit a po hezké akci zakončoval Kalousek. Jeho střelu sice ještě Hrabě zuby nehty vytáhl, ale na Svatoňovu pohotovou dorážku už byl gólman hostí příliš krátký. Stav po 40 minutách byl nerozhodný 3:3.
Do třetí části však vstoupili o dost lépe Ústečtí. Hned po 37 sekundách se prosadil líbivou střelou Vojtěch Esterka. Navázal na něj o 8 minut později Pavel Vítek a hosté vedli už o 2 branky. Domácí brankář Jakub Haltmar se rozhodl že už nebude na nic čekat a chystal se opustit svou bránu ve prospěch 6 hráče do pole, ale byl ihned spoluhráči ze střídačky zahnán zpátky tam, odkud přišel. A jen o pár okamžiků později se konečně prosadil Adam Zukal a snížil 5:4. Každopádně hlasatelé ani nestihli vyhlásit střelce a ústečtí florbalisté udeřili znovu. Semerád dostal kredit za tento gól. Domácí fanoušci mohli začít opouštět svá místa na tribuně (naštěstí jen hypoteticky), zatímco ti, co fandili Ústí, byli v sedmém nebi a možná ještě o stupínek výš. V závěrečné power play 6 proti 4 sice ještě korigoval Zukal, ale to už bylo od domácích hráčů vše. Po 12 kolech tak odešli buldoci ze zápasu bez jediného bodu. Šanci na šťavnatou odvetu však dostanou začátkem února, tentokrát na půdě jejich přemožitelů.