Bulldogs – Letka preview

ODLOŽENO - COVID V TÝMU SOUPEŘE

Buldoci poprvé v novém roce nastoupí na palubovku staré haly Vodova. Přivítají aktuálně desátý tým 1. ligy, kterým je FBC Letka Toman Finance Group. Zatímco Bulldogs mají postup do play off jistý a nyní se hraje jen o lepší pozici v tabulce před vyřazovací částí, Letka musí bojovat o udržení na postupových pozicích. 
Jakub Hanák | 12. 1. 2022

Týmu ze Štěpánkovic u Opavy aktuálně náleží desátá, tedy poslední postupová pozice. Náskok na jedenácté Torpedo Havířov je však docela velký, Letka má osm bodů k dobru a do konce základní části zbývá odehrát už jen pět zápasů. Jenže od konce listopadu Letka získala jediný bod, a to za prohru po nájezdech s Českými Budějovicemi.
Klíčovými ofenzivními hráči našeho soupeře jsou Jan Vojáček, který vede kanadské bodování týmu s 28 body a také tabulku střelců se 17 trefami, a Dominik Hubl, který mu šlape s 27 body na paty. Přes hranici deseti branek se dostali ještě Jiří Šincl a Jan Hranický. V brance se severomoravský tým spoléhá na 39letého Romana Fučíka, který pro svůj tým vychytal sedm z celkových osmi výher.
Buldoci budou v posledních kolech základní části soustředit hlavně na pilování detailů před blížícím se play off. Výhra 12:4 v Havířově minulý víkend a zaváhání Karlových Varů posunuly brněnský tým na třetí pozici prvoligové tabulky. Na druhé Znojmo ztrácí Buldoci čtyři body a na vedoucí Ústí pět.
Na individuální statistiky hráčů Bulldogs je radost pohledět. Ve tabulkách kanadského bodování, branek i asistencí najdeme na první pozici stejného muže – Adama Konečného. Ten za dvacet utkání dokázal nasbírat 47 bodů za 27 branek a 20 asistencí. Přes hranici dvaceti bodů se dostali ještě zkušený Josef Žižka, kapitán Miroslav Kladivo, obránce Jan Vojtíšek, střelec Matyáš Němec a slovenský forvard Lukáš Mráz. V brance dostává nejvíce prostoru mladý Jakub Haltmar.
Buldoci by se jistě rádi před play off naladili na vítěznou vlnu. Podaří se jim navázat na minulou výhru na hřišti Slovanu Havířov?

 

Partnerem utkání je

WINNER-STYLE-UA.png