Buldoci vyhráli ve Znojmě a jsou první v tabulce!

Mužský A tým nezaváhal na hřišti Znojma, a i přes dramatický závěr dokráčel ke třem bodům. Díky zaváhání Ústí se tak posouvá na první místo prvoligové tabulky!
Jakub Hanák | 19.11.2023 | Muži A

Buldoci zahájili první třetinu úspěšně, po dvou a půl minutách hry zužitkoval nahrávku Vitka Michal Valachovič, který od mantinelu tahem propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve druhé polovině úvodní části však Znojmo zabralo a před sirénou dorovnalo skóre. V 16. minutě upravoval na 1:1 Petr Mašek.
Ve druhé třetině Buldoci zlomili zápas ve svůj prospěch. Domácí tým přestříleli a odskočili do vedení. V přesilovce to sice nevyšlo, ale o chvíli později vrátil vedení hostům Petr Vaverčák, jehož střela z větší vzdálenosti zaskočila znojemského Bauera. Nedůrazu domácí obrany využil o pár chvil později Adam Zukal, který dostal příliš mnoho prostoru na ose a nejproduktivnější hráč Bulldogs si poradil nejlépe, jak mohl. Ve 35. minutě pak opět zafungovala osvědčená spolupráce mezi Martinem Svatoněm a Lukášem Gregrem. Prvně jmenovaný našel druhého a veterán v hostující sestavě překonal Bauera počtvrté. V posledních vteřinách druhé periody mírně zlepšil náladu do přestávky pro Znojmo gólem Martin Vavřina, do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro Bulldogs.
Do třetí třetiny však Znojemští vletěli se snahou o vyrovnání. Rychle je na rozdíl jediné branky přiblížil Tomáš Kucharič a stav 4:3 pro hosty platil jen díky skvělému Jakubu Haltmarovi. Důležitý moment přišel v 52. minutě, kdy vrátil klid na hokejky Buldoků Adam Zukal, když podruhé v utkání prostřelil Bauera v domácí brance. Znojmo reagovalo oddechovým časem, v závěru pak při hře 6 na 4 snižoval Martin Ďuriška. Jenže na více se Znojmo nezmohlo, a tak se Buldoci radují z vítězství 5:4.
Jelikož Ústí doma zaváhalo proti Letce, posouvají se Buldoci na první místo ligové tabulky!