Buldoci v Plzni neudrželi vedení a do Brna vezou jen bod

Nepříliš úspěšný vstup do nové sezony mají za sebou Buldoci, kteří ještě ve 48. minutě vedli 4:0, ale nakonec prohráli 4:5 po prodloužení.
Jakub Hanák | 5.9.2023 | Muži A

První třetina se Buldokům povedla. V dobrém světle se ukázal Lukáš Kučera, nová posila v rámci střídavého hostování z Blanska, v jehož dresu zářil v Divizi (110 bodů ve 21 zápasech) a pomohl vybojovat svému týmu postup do Národní ligy. Mladý útočník se hned dvakrát gólově prosadil a Buldoci tak šli do šaten s vedením 2:0.
Ve druhé třetině Buldoci své vedení díky gólu Adama Vágnera a několika skvělým zákrokům v podání prvoligového debutanta Martina Koudelky navýšili své vedení na 3:0.
Vše vypadalo dobře, ve třetí třetině přidali Buldoci čtvrtý gól, ve 47. minutě se trefil Filip Sedmera. Jenže ve 48. minutě Plzeň odčarovala kouzlo Martina Koudelky a čtyřmi góly za šest minut domácí srovnali. Vrátit vedení Buldokům mohl v 58. minutě Zukal, ale jeho pokus o lakrosový gól zpoza branky rozhodčí neuznali.
Rozhodnout tak muselo prodloužení. Skvělou příležitost o ukončení zápasu ve prospěch Buldoků měl nováček Kučera, jenže nařízené trestné střílení neproměnil. Následné vyloučení Mráze pak Plzeň potrestala, Matěj Čelakovský dokonal obrat a svěřenci Adama Konečného mají do příště na čem pracovat.