Buldoci v pátém zápase padli a sezona pro ně končí

Mužské Áčko v rozhodujícím pátém zápase čtvrtfinálové série vyhořelo a po prohře 5:11 mu letošní sezona skončila. Kladno ovládlo sérii poměrem 3:2 a v semifinále vyzve Ústí.
Jakub Hanák | 15.3.2023

Kladno bylo po celý zápas lepším týmem a zaslouženě si došlo pro postup. Po opatrných prvních minutách si hosté začali vypracovávat více a více šancí, dvakrát za Haltmarem zvonila tyč. Prvního gólu se plně zaplněný Sportpoint dočkal v 15. minutě, skóre otevřel hostující L‘uboš Ševčík. V 19. minutě se trefil ještě Daniel Fišer a do šaten tak šlo spokojenější Kladno.
Ve druhé periodě oba celky navázaly na své výkony z té první. Kladno navýšilo díky druhé trefě Fišera vedení, avšak velmi rychle kontroval Lukáš Kvapil. Ve 30. minutě odskočilo Kladno na 4:1, míček do sítě dostal Jakub Bohuslávek. Buldoci však opět velmi rychle snížili, po 18 vteřinách prostřelil Ponomareva Adam Konečný. A mohlo být ještě líp, když Michal Valachovič vybojoval trestné střílení, to však neproměnil Jakub Marek. Místo toho se radovali hosté, na 5:2 zvýšil Matěj Stůj.
Do třetí třetiny tak Buldoci vstupovali s tříbrankovou ztrátou, kterou však už v této sérii dokázali stáhnout. Vstup do poslední dvacetiminutovky jim vyšel, po 24 sekundách využil přesilovku Adam Konečný. Jenže poté přišla černá 43. minuta, ve které Buldoci dvakrát inkasovali, přesně mířili Dominik Prudil a hattrick završil Daniel Fišera. Za stavu 3:7 Buldoci vystřídali brankáře, ale Matěj Faltus byl rychle odvolán na střídačku. Risk v šesti však mužům tentokrát nevyšel, rychle trefil odkrytou branku Jakub Bohuslávek a devátý gól přidal o chvíli později opět Daniel Fišer. V 58. minutě sice Buldoci snížili, ale na výsledek už to nemělo žádný vliv. Nejprve se trefil Miroslav Kladivo a autorem posledního gólu mužů v této sezoně byl Michal Pešák. Hosté pak ještě dvěma góly kosmeticky upravili skóre a vyhráli 11:5.
 
Pro Buldoky tak tato sezona končí nečekaně brzo. Brněnský tým nedokázal zopakovat loňskou cestu do baráže o Superligu a sezona mu končí velmi brzo.
Ve hře však stále zůstávají junioři, které čeká již tento víkend semifinále CE ligy se Spartou.