Buldoci v oslabené sestavě na Kladno nestačili, prohráli vysoko 2:9

Třináct statečných bojovalo ve šlágru 18. kola 1. ligy mužů na Kladně, ale po vyrovnané první části soupeř odskočil a ani přes závěrečný tlak se Buldoci nedokázali do utkání vrátit.
Jakub Hanák | 9.12.2023 | Muži A

Kladno do zápasu vstoupilo lépe, v sedmé minutě se k volnému míčku dostal Dominik Janda a otevřel skóre. V desáté minutě mohl navýšit skóre Matyáš Bachmaier, který se chopil trestného střílení, ale v rozhodující chvíli mu míček sjel z čepele a Faltus nemusel zasahovat. V 17. minutě hosté zaslouženě srovnali, skvělou střelou do horního růžku se prezentoval Martin Svatoň. O minutu později však přišel velmi nepříjemný moment, když byl Petr Vaverčák vyloučen do konce utkání.
V závěru čtyřminutové přesilovky na začátku druhé periody vrátil Kladnu vedení svým druhým gólem v zápase Dominik Janda, který stál na konci pohledné kombinace. Za Buldoky sice srovnal skvělou přízemní střelou Filip Sedmera, jenže hned v následujícím střídání vrátil vedení Kladnu po zaváhání brněnské rozehrávky Martin Fojtík a o chvíli později dostal domácí do trháku po přečíslení Dominik Janda a završil tak hattrick. Buldoci tak po dvou třetinách ztráceli 2:4.
Úvod do třetí třetiny Buldokům herně vyšel, ale nedokázali svou aktivitu přetavit v gól. Nápor Buldoků zřejmě definitivně zlomil Martin Fojtík, který ve 49. minutě zvýšil na 5:2. Sedm minut před třetí sirénou si Buldoci vzali oddechový čas a riskli hru v šesti bez brankáře, ale odkrytou klec trefil nejproduktivnější hráč ligy Matyáš Bachmaier. O chvíli později završil hattrick také Martin Fojtík, jen aby vzápětí přidal také čtvrtý gól. V poslední minutě ještě kosmeticky upravil skóre na 9:2 Dominik Janda, pro kterého se též jednalo o čtvrtý gól v utkání.
Buldoci, kteří od druhé třetiny nastupovali ve dvanácti, tak podlehli Kladnu vysoko 9:2. Příští víkend doma přivítají Chomutov, budou tak mít možnost si spravit chuť.