Buldoci v derby letos stoprocentní! Odnesli to Gullivers

Čtyři brněnská derby, čtyři vítězství. Buldoci porazili Gullivers 7:5 a ukázali, že v této sezoně Brnu vládnou oni.
Jakub Hanák | 14.1.2024 | Muži A

Zápas se však pro Buldoky zprvu nevyvíjel vůbec dobře. Již po 24 vteřinách poslal Gullivers do vedení Mikuláš Svoboda, který využil nepřipravenosti domácí obrany. V sedmé minutě pak navýšil vedení přesilovkovou ranou Václav Černoch. Buldoky však stav 0:2 nesložil, právě naopak. Od desáté minuty byli aktivnějším týmem a postupnými kroky mířili k vyrovnání. První zásah do hostující sítě si připsal Richard kalousek v 16. minutě, kterého našel zpoza branky krásně Lukáš Gregr. O necelé dvě minuty později pak stál na konci rychlé série přihrávek Michal Valachovič a bylo srovnáno.
Do druhé třetiny Buldoci ještě přidali a během dvou minut překlopili vývoj utkání výrazně na svou stranu. Nejprve vystřihl učebnicový backhandový gól Filip Sedmera a o chvíli později prosóloval mezi hostujícími obránci Richard Kalousek. Gullivers tak zkraje druhé periody prohrávali 4:2. Ve zbytku třetiny bylo k vidění mnoho šancí, ale skvěle se předvedli oba brankáři, a tak se do šaten šlo za zmiňovaného stavu 4:2.
Ve třetí třetině se po osmi bezbrankových minutách s góly roztrhl pytel. Nejprve vrátil Gulivery do hry Jakub Matula, který zkazil Matěji Faltusovi sérii neskutečných zákroků. O minutu a půl později však natáhl ke střele kousek za půlicí čarou Martin Svatoň a jeho projektil se zastavil až o síť za brankářem Prokešem. Neuběhla ani minuta a Buldoci dostali další příležitost ke skórování – bylo nařízeno trestné střílení. Na něj se postavil kapitán Jakub Marek, který svým pomalým postupem uspal hostujícího brankáře a pod jeho nohou poslal za jeho záda šestý míček. Po dvou minutách však snížil na 6:4 Martin Kadlec. V čase 57:13 pak dostal hosty na dostřel Ondřej Kos a po následném timeoutu to Gullivers zkusili v šesti bez brankáře. Buldoci však všechny jejich pokusy srdnatě blokovali a 12 vteřin před koncem ještě vybojovali přesilovku. V čase 59:58 tak vítězství zpečetil Adam Vágner. Buldoci porazili Gullivers 7:5 a tím potvrdili dominanci nad největším moravským městem – letos Gullivers ani Hattricku nedarovali ani bod. ¨
Děkujeme všem divákům, kteří nás přišli na Sportpoint podpořit!