Buldoci prošli ostrou zkouškou, s Chodovem uhráli bod

Poslední přípravné utkání před ostrým startem sezony mají Buldoci za sebou. Na domácí půdě odehráli skvělý zápas se superligovým Chodovem, bonusový bod v prodloužení a první místo v tabulce skupiny však bere soupeř.
Jakub Hanák | 29.8.2023 | Muži A

Celý zápas se nesl v duchu vysokého tempa a mnoha šancí na obou stranách. První třetina však byla spíše taková poznávací. Šance byly na obou stranách, jako první se však radovali hosté, v páté minutě se trefil kapitán Chodova Tom Ondrušek. Neuběhly ani dvě minuty a zaplněný Sportpoint mohl slavit vyrovnávací gól. Petr Vaverčák získal míček u půlky, tváří v tvář brankáři Hodíkovi však nezakončil, místo toho nabídl gól do prázdné branky Lukáši Gregrovi. Buldoci měli v první části lehce víc ze hry než Chodov, skóre se však již neměnilo.
Ve druhé periodě šancí ještě přibylo, k vidění byla hra nahoru dolů, vyznamenali se však brankáři Haltmar s Hodíkem. Velkou příležitost dostat se zpět do vedení měl Chodov v dlouhé přesilovce 5 na 3, ale Buldoci statečně tuto početní nevýhodu ubránili. Ve 35. minutě pak otočili vývoj utkání na svou stranu, pavučinky v Hodíkově brance vymetl nenápadnou střelou od mantinelu obránce David Zemánek. O 45 vteřin později pak natáhl Lukáš Mráz a Buldoci najednou vedli 3:1. K potěšení mnoha brněnských příznivců přidal ve 38. minutě čtvrtý gól Adam Zukal a do druhé přestávky se šlo za stavu 4:1 pro outsidera.
Chodov ve třetí třetině zabral, stáhl sestavu na dvě pětky a postupně usekával vedení domácího celku. Dvě ztráty a nepokryté dorážky znamenaly góly Vávry a Votavy a ve 46. minutě platil stav 4:3. Buldoci se po většinu času spíše bránili, několikrát však nebezpečně zahrozili z protiútoků. Už to vypadalo, že by Buldoci mohli hubený náskok udržet, v 58. minutě však prostřelil obranný val Bulldogs David Horký. V závěru pak Chodov i za stavu 4:4 zkoušel hru v šesti, žádnou další branku však 60 minut hry nenabídlo.
Došlo tak na prodloužení, které se hrálo systémem 3 na 3. Dlouhé čekání na chybu se vyplatilo Chodovu, když nedorozumění v obranné polovině znamenalo ztrátu míčku, kterého se za brankou Haltmara zmocnil Antonín Votava. Chodovský útočník nabral míček na čepel a předvedl „Michigan, “ kterým utkání stylově ukončil.