Buldoci pokračují v nadělování! Čelákovice schytaly desítku

Buldoci se v zápase 8. kola 1. ligy mužů střetli s Čelákovicemi a potvrdili, že doma body neztrácí. Kromě toho ukázali, že hodlají pokračovat v ofenzivních výkonech. Orku Čelákovice porazili 10:4. Zazářil pětibodový Lukáš Gregr, dvěma góly na sebe upozornil kapitán Jakub Marek a velmi dobře se při premiéře předvedl i brankář Vojtěch Ott.
Ondřej Smekal | 15.10.2023 | Muži A

Čelákovice do zápasu vstoupily možná až nečekaně aktivně. Buldokům dělalo problém vysoké napadání a hned v prvních minutách musel do akce brankář Ott. Hosté šli také jako první do vedení. Přesilovou hru využil hostující kapitán Jakub Doutnáč. Buldoci se sice snažili vytvářet si šance, ale většina z nich ztroskotala na pevné obraně hostů v čele s brankářem Hanušem. Zavelet k obratu tak musel až v 19. minutě kapitán Jakub Marek, který střelou od půlky zaskočil Hanuše a srovnal na 1:1. Na kapitánovu trefu velmi rychle navázal Lukáš Gregr a Buldoci tak šli do šaten spokojenější.
Druhou třetinu začali hosté přesilovkou 5 na 3 kvůli trestům z první dvacetiminutovky. Ani dvojnásobnou, ani klasickou početní výhodu však nevyužili. Na 2:2 ale po skončení trestu srovnal po šikovné otočce Jan Sedlák. Jako odpověď si Buldoci připravili další dva slepené góly. O ty se postarali Valachovič a Kalousek, který navázal na svůj gólový zápas proti Kladnu. Na 5:2 pak zvýšil ve 31. minutě precizní ránou Martin Svatoň. Čelákovicím se i přes tuto studenou sprchu podařilo snížit. Korychův únik sice Ott ještě zastavil, ale na následnou Červinkovu dorážku z velkého úhlu už byl krátký. Uplynula minuta a radovali se znovu Buldoci. Druhou trefu v zápase zaznamenal Lukáš Gregr a skóre bylo 6:3 pro domácí.
Stejný hráč otevřel gólový účet třetí třetiny a zkompletoval hattrick. Na 8:3 zvýšil svojí druhou trefou Michal Valachovič a vypadalo to, že Buldoci už bez potíží dojdou ke třem bodům. Malou naději ale vrátil Čelákovicím Michael Petráň na konci 45. minuty. Při hře ve čtyřech se jako ledoborec probil obranou hostů Jakub Marek, přidal svůj druhý gól v zápase a zvýšil na 9:4. Brněnský kapitán mohl dokonat i vzácný hattrick, ale jeho trestné střílení vychytal brankář Žáček, který v průběhu třetí části vystřídal svého kolegu Hanuše. Na konečných 10:4 upravil v závěru Petr Vaverčák po přihrávce Adama Vágnera.

Buldoci se dobře naladili na derby s Gullivers, které se odehraje už příští neděli. Se soupeřem, se kterým minulou sezónu dvakrát prohráli, se utkají na hale VUT v 17:00, kam je můžete přijít podpořit.