Buldoci nezaváhali, Štíry smetl 14gólový uragán

Zápas 15. kola vyšel Buldokům na jedničku. Podruhé v sezoně vyzvali České Budějovice, se kterými v prvním vzájemném zápase neudrželi vedení a prohráli v prodloužení. Zápas na SportPointu byl však jinou písničkou a domácí Budějovicím nadělili 14 branek. V zápase se také poprvé představil navrátilec Petr Koláčný, který je v klubu na měsíční hostování z Mladé Boleslavi.
Ondřej Smekal | 26.11.2023 | Muži A

Už ve 4. minutě šli Buldoci do vedení. Adam Vágner ukázal příkladnou bojovnost, vystřelil a jeho střelu, která se odrazila od zadního mantinelu, dorazil do branky Lukáš Kučera. Štírům se podařilo odpovědět v 9. minutě po bleskovém protiútoku. Přihrávku Dominika Vlčka dokázal z první trefit do brány za bezmocného Faltuse Matyáš Kouba. Vedení si vzali Buldoci zpět v poslední pětiminutovce. Nejprve se obranou hostů proletěl Lukáš Gregr a poté po přihrávce stejného hráče zakončil do prázdné brány Richard Kalousek. Buldoci po první třetině vedli 3:1.
Ve druhé třetině byl otevřen gólový účet ještě rychleji než v té první. Už po bezmála minutě hry zvyšoval Martin Svatoň na 4:1. Budějovice se vrátily do zápasu díky přesilové hře. Tu využil tvrdou ránou Václav Hejplík a snížil na 4:2. Sníženého stavu si ale Štíři dlouho neužili. Už po 30 sekundách totiž vracel třígólové vedení domácím Kučera. Přetahovaná pokračovala i dál. Na rozdíl dvou branek snížil Tomáš Brožek, ale i na jeho gólový zápis Buldoci zareagovali rychle. Adam Vágner vybojoval míček a nechytatelnou ránou prostřelil brankáře Švehlu. Druhou třetinu gólově uzavřel Petr Koláčný, který se postupně začal více a více dostávat do tempa. To dokázal svým dokonalým gólovým sólem.
Na začátku třetí třetiny dokonal hattrick Lukáš Kučera a zvýšil už na 8:3 pro Buldoky. Po faulu na Svatoně měli domácí k dispozici čtyřminutovou přesilovku, ale nevyužili ji. Naopak inkasovali, když chyby Lukáše Mráze využil Jiří Koklar. Zkušeného Buldoka to ale příliš mrzet nemuselo, protože to už bylo ze strany Budějovic vše. To se ale rozhodně nedalo říct o domácích. Poslední pětiminutovka byla totiž z jejich strany smrtící. Dokázali v ní nastřílet ještě šest branek a vyhnat tak z brány i Tomáše Švehlu. Postupně se na střeleckou listinu zapsali Marek, Gregr, Vágner, Valachovič, Koláčný a skóre uzavřel Šimon Czernek.
Buldoci deklasovali budějovické Štíry 14:4 a už v pátek 1. 12. je čeká brněnské derby s Hattrickem. To se bude hrát na STAREZ Aréně Vodova v 19:00, kam tímto zveme všechny Buldočky a Buldoky. Přijďte vytvořit podobně skvělou atmosféru jako dnes na SportPointu a ukázat, že Buldoci jsou všude doma.