Buldoci na Pantery nestačili. Všechny tři body míří do Otrokovic

V zápase 23. kola 1. ligy mužů hostili Buldoci otrokovické Pantery. Takticky pojatý souboj, který se jevil jako opravdová generálka na play off nakonec nenabídl žádné gólové hody, jako tomu bylo v prvním vzájemném střetnutí, kdy Buldoci zvítězili 8:4. Tentokrát byli šťastnější hráči Otrokovic, kteří si zajistili výhru až v samotném závěru.
Ondřej Smekal | 28.1.2024 | Muži A

Prvních pár střídání sice naznačovalo, že by se mohlo jednat o hru ve vysokém tempu s velkým počtem šancí na obou stranách. Hned v první minutě se musel předvést domácí brankář Martin Koudelka, který svým skvělým zákrokem zastavil střelu Františka Vykopala. Tempo ale postupně upadlo a hrálo se spíše opatrným stylem. Čekání na první branku ukončil až v 19. minutě Lukáš Mráz poté, co se obtočil kolem branky a sám zakončil. První třetina více nenabídla a týmy se rozešly za stavu 1:0 pro Bulldogs.
Nastavené tempo pokračovalo i ve druhé třetině. Ani jeden z týmů jako by nechtěl udělat chybu, a tak ani oba brankáři nemuseli příliš mnohokrát zasahovat. K vidění byla i jedna přesilová hra na každé straně, ale ani početní převaha nepřinesla změnu ve skóre. Oslabení obou týmů obstála, přestože se ani v jednom případě nejedná o disciplínu, na kterou by mohl být jeden či druhý tým pyšný. Diváci tak zase museli čekat na gól až do poslední dvouminutovky. Za obranou Bulldogs se ocitl úplně volný Vlastimil Červenka, jehož pohyb zaregistroval Jan Hrtús. Červenka si se situací poradil zkušeně a prostrčil míček pod Koudelkou, byť při svém zakončení zlomil hůl. Po druhé třetině platil vyrovnaný stav 1:1.
Třetí třetina byla po gólové stránce nejpoutavější. Už po pěti minutách se trefil Miroslav Kladivo a Buldoci podruhé v zápase vedli o gól. Ovšem zhruba v polovině třetiny šli Buldoci podruhé v zápase do čtyř a přesilovou hru využil po přesné Gálově přihrávce svým druhým gólem v zápase František Vykopal a bylo opět srovnáno. Velmi rychle ale našel odpověď Radim Švábík, pro kterého to byl vůbec první gól za mužský A-tým. Otrokovičtí však nesložili zbraně a bojovali dál. Gólově za to vzal kapitán Ladislav Gál, který nejprve proměnil z bezprostřední blízkosti po přihrávce Tomáše Sovjáka a poté, při nařízeném trestném střílení, otočil skóre na 4:3 z pohledu Otrokovic. Buldoci se následně pokusili o hru v šesti, ale srovnat se jim už nepodařilo.
Buldokům se sice nevyvedl domácí reparát po prohře s Hradcem Králové, ale zoufat nemusí. Za týden je čeká souboj o první místo v Ústí nad Labem, kde si případnou výhrou mohou zaručeně spravit chuť.