Buldoci na Kladně potvrdili papírové předpoklady

Buldoci v 6. kole letošního ročníku poprvé změřili síly s jedním z letošních nováčků. Kladno před obnovenou premiérou v nejvyšší sezóně posílilo svůj kádr o ostřílené borce jako Ondřej Riebauer, Jan Cvrček či Marek Soukup a tak se Buldoci museli mít na pozoru.
V úvodní části Buldoci utkání jasně dominovali. Už v prvním střídání zkoušel zakončit ekvilibristicky s hokejkou prostrčenou mezi vlastníma nohama Koutný, ale jeho pokus brankou neskončil. Hned ve 4. minutě si ale spravil chuť. Po postupné kombinaci našel Koutný diagonálou úplně volného Alkkiho a ten z první nedal Pechovi v brance Kladna šanci. Jednalo se o vůbec první branku zahraničního hráče v historii Bulldogs a populární Ville tak vyhrál přetahovanou o tento primát s Martinem Grlickým. Hned v následujícím střídání zachytil na půlce rozehrávku Kladna Ondráček, předal na levou stranu Kadlecovi, který postupoval z boku sám. Už to vypadalo, že skončí za bránou, ale v poslední chvíli našel zkušeně skulinu na přední tyči. Teprve po tomto gólu se začali na soupeřovu půlku dostávat i domácí. V 9. minutě ale propadli tři kladenští při napadání a lahůdkovou kombinaci všech čtyř parťáků z první lajny zakončoval u pravé tyče do prázdné branky Coufal. V závěru třetiny se bohužel dostali domácí celkem lacino zpět do zápasu. Nushart postupoval po pravém mantinelu směrem zpět na vlastní polovinu, čímž ukolébal jinak dobře zformovaný obranný val Buldoků. Z ničeho nic potom natáhl ke střele a ta prošla kolem několika clonících hráčů kolem Sekaninovy helmy až do brány.

Od druhé třetiny se obraz hry změnil. Buldoci byli hodně pasivní a většinu času zalezlí na vlastní půlce čekali, co vymyslí Kladno s míčkem na svých hokejkách. To hrozilo především střelami z větší vzdálenosti od mantinelů, které se snažili domácí útočníci tečovat a následně dorážet. Ve 22. minutě byl po nepřehledné situaci vyloučen Sládeček, když zřejmě odnesl předchozí faul Juhaňáka nebo Kadlece. Hned při návratu z trestné si ale mohl zlepšit náladu, když se dostal do samostatného úniku. Pecha si položil, ale nedokázal jej přehodit. V další obrovské šanci se ocitl Alkki, když zůstal sám nekrytý při standardce v rohu. Z bezprostřední blízkosti ale téměř prázdnou klec přestřelil. Nutno podotknout, že ve druhé třetině měl více práce Sekanina, ale se všemi pokusy domácích si jistě poradil. Na útočnou polovinu se díky dobrému pohybu při rozehrávce postupných útoků dostávala nejvíce třetí lajna Brna, ale gólově se nakonec neprosadil v této třetině nikdo.

Ve 46. minutě už to ale třetí lajně vyšlo. Tichý krásně vyvezl míček po pravé straně, předal ho do útočného rohu Křivovi, který našel před brankou nabíhajícího Černocha. Jeho branka měla Buldokům dodat klid, ale nebylo tomu tak. Už za tři minuty to bylo opět jen o dvě branky. Soukup chtěl vystřelit od levého mantinelu, ale míček si sám ukopl na střed, kde souboj o něj vyhrál Přívara a z otočky jej poslal těsně nad Sekaninovu pravou nohu. V 51. minutě dostalo Brno šanci přesilové hry po Proškově nepěkném zákroku nohama na unikajícího Křivu. V ní ale měli největší šanci domácí, když střelu ze střední vzdálenosti Sekanina jen zpomalil a pomalu skákající míček zachytil až těsně před brankovou čárou. V této fázi hry se hosté dostávali pod čím dál větší tlak Kladna. V 58. minutě odpískali rozhodčí standartku nějakých 8 metrů před brankou Brna. Domácí si vzali timeout a zkusili to s šesti hráči v poli. Už už to vypadalo, že se rozehrávka domácím nepovedla a míček směřoval zpět k jejich půlce. Tam jej ale nabral Lacko a přesnou střelou jej dopravil za Sekaninova záda. Ve zbývajícím čase pokračovala hra domácích bez brankáře. Buldoci ale nejdříve zkušeně drželi míček, takže Kladno se k tlaku dostalo až nějakých 40 vteřin před koncem. Jedinou vážnější střelu Nusharta ale zastavil Sekanina. Definitivně mohl rozhodnout Juhaňák, ale jeho střela z hloubi vlastního pole skončila těsně vedle odkryté branky. Nic už to ale nezměnilo na tom, že Buldoci si domů odvezli další potřebné tři body do tabulky.


Kanonýři Kladno - itelligenceBulldogs Brno  3:4  (po třetinách: 1:3, 0:0, 2:1;)
branky: 17. Tomáš Nushart (Ondřej Schuller), 49. Dušan Přívara (Marek Soukup), 58. Martin Holčák (Ondřej Riebauer) - 4. Ville Alkki (Jiří Koutný), 5. Petr Kadlec (Luděk Ondráček), 9. David Coufal (Vít Hrubý), 46. Václav Černoch (Jan Křiva)
rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad
vyloučení: 1:1; využití: 0:0
diváků: 95
zásahy brankářů: Dominik Pech 24 - Michal Sekanina 21;