Buldoci i napodruhé porazili Chomutov. Doma zaznamenali další desítku

Chomutovští přijeli na SportPoint s cílem odčinit domácí porážku 5:13 z prvního vzájemného zápasu letošní sezony. Střetnutí v moravské metropoli bylo sice o poznání vyrovnanější, ale vítěz byl stejný. Buldoci si navíc třetí adventní neděli zpříjemnili deseti vstřelenými brankami.
Ondřej Smekal | 17.12.2023 | Muži A

Souboj týmů s nejlepší formou za posledních pět zápasů gólově začal Lukáš Mráz, který využil nabídky od Svatoně a usměrnil míček do sítě. Střelec první branky se však dlouho radovat nemohl. Jeho chyby totiž využil milimetrovou střelou Hubert Hais a srovnal na 1:1. Uplynulo však šest vteřin a Buldoci si vzali vedení zpět. Sedmerova střela zapadla za tyčku a skóre bylo 2:1 pro domácí. Šancí bylo na obou stranách nespočet, hrálo se ve vysokém tempu, takže i nezaujatý divák si jistě přišel na své. Šance ale využívali lépe domácí. Na střeleckou listinu se zapsal Valachovič, druhou branku v zápase přidal Sedmera a první třetinu uzavřel Šimon Czernek poté, co dostal předčasný vánoční dárek od Romana Chovana v podobě přihrávky před zcela prázdnou bránu.
Start do druhé dvacetiminutovky se ale Buldokům příliš nevydařil. Precizně provedeným trestným střílením se předvedl Adam Martin a snížil na 2:5. Bleskový protiútok pak o minutu později zakončil Michal Skuhrovec a když se trefil přesnou střelou na vzdálenější tyč i Jakub Holovej, Buldoci rázem drželi už pouze jednobrankový náskok. Na nepříjemné zdramatizování dokázal najít odpověď Filip Sedmera, který dokonal svůj vzácný domácí hattrick. A ještě lépe se domácím dýchalo po brance Richarda Kalouska na 7:4. Když už se zdálo, že by Buldoci mohli odejít do šaten s poměrně příjemným náskokem, chyboval za chomutovskou brankou Czernek a umožnil tak snížit Michalu Skuhrovcovi. Chomutovští se navíc zmohli ještě na další snížení. Rychle sehranou akci zakončil za Haltmarova záda Marek Pleskač a do šaten se tak šlo za stavu 7:6 pro Bulldogs.
Další špatný vstup do třetiny už ale družina Adama Konečného nedopustila. V prvních čtyřech minutách se prosadili Adam Zukal s Lukášem Mrázem a po jejich brankách platil stav 9:6. Buldoci soupeři další obrannou chybou dovolili snížit. Hubert Hais přidal svoji druhou branku v zápase. Desátou branku Bulldogs přidal Petr Koláčný, který dostal milimetrově přesnou přihrávku do běhu od Lukáše Gregra. Na konečných 10:8 upravil v přesilové hře ještě Rudolf Klement, ale více už Buldoci Chomutovu nedovolili.
Pro chomutovské se jednalo o poslední zápas v letošním roce, ale Buldoky čeká ještě odložený domácí zápas s Letkou, který se odehraje už ve středu 20. 12. na SportPointu. Věříme, že i v tento netradiční hrací den přijdete Buldoky podpořit a zpestříte si tak předvánoční čas.