Brno opět oranžové! Buldoci zvládli drama s Hattrickem

Když se oba týmy střetly v této sezoně poprvé, vyhráli přesvědčivě Buldoci. Odveta ve STAREZ Aréně Vodova si sice přichystala vyrovnanější průběh, ale i zde se radovali Buldoci a potvrdili svoji nadvládu nad moravskou metropolí. A to jak na hřišti, tak v hledišti.
Ondřej Smekal | 1.12.2023 | Muži A

Hostující Buldoci šli hned po minutě a půl do vedení. Filip Sedmera vyzkoušel střelu z dálky, kterou ale brankář Létal vyrazil jen k Valachovičovi a ten už míček dopravil do sítě. Hattricku se podařilo vyrovnat zásluhou Adama Jiříčka, který uklidil přihrávku Matěje Hronka za bezmocného Haltmara. Neuplynula ani minuta hry a Buldoci znovu odskočili do jednobrankového vedení. Po přihrávce Lukáše Gregra si Kalousek položil brankáře a zakončil nechytatelně do horního rohu. Stav z pohledu hostů vylepšil ještě pár vteřin poté Filip Sedmera. Tomu se sice nepodařila zamýšlená přihrávka, ale míček se mu odrazil tak šikovně, že ho mohl snadno zakončil za brankáře Létala. Hattrick měl k dispozici také přesilovou hru, kterou sice nevyužil, ale pár vteřin po vypršení trestu snižoval Jakub Procházka po křižné přihrávce Jiřího Hájka. Hattrick nakonec ještě devět vteřin před sirénou dokázal ztrátu smazat. Tvrdou ránou propálil Haltmara Tomáš Brom a do šaten se šlo za stavu 3:3.
Druhou třetinu začal gólově hostující Martin Svatoň. Sám míček na obranné polovině vybojoval a přečíslení vyřešil přesnou střelou, kterou poslal Buldoky zpět do vedení. Hattrick ale nic nevzdával a díky jednomu z rychlých protiútoků srovnal na 4:4 René Slezák. Po podobné akci šel Hattrick za necelé tři minuty poprvé v zápase do vedení. Vlachovu střelu sice Haltmar zpomalil, ale propadla mu až za brankovou čáru. Pět minut Buldokům trvalo, než se vrátili zpátky do zápasu. O dva slepené góly se postarali před bránou důrazný Kučera a Mráz, který se jako beranidlo probil až před bránu a zakončil přesně pod víko. Po druhé třetině odcházeli do kabin o něco spokojenější Buldoci, protože hlídali hubený náskok 6:5.
Gól na 7:5 pro Buldoky mrzel především ty, kteří se zdrželi na občerstvení. Už po 44 vteřinách rozehrál standardku Jakub Marek a Filip Sedmera, který ukázal, že v hostujících zápasech skutečně pálí ostrými, propálil obrannou zeď Hattricku. Ve 49. minutě vystihl Gregr rozehrávku domácích, ale než stačil zakončit, fauloval ho Jonáš Kůra. Rozhodčí nařídil trestné střílení, kterého se ujal sám Lukáš Gregr a proměnil ho s přehledem. Následný timeout se Hattricku vyplatil, protože dvěma góly se opět dostali na dostřel. Nejprve snižoval po velké chybě v obraně Bulldogs Lukáš Vlach a na 7:8 z pohledu hostů snížil Tomáš Brom. O něco klidnější mohli Buldoci být po brance Lukáše Mráze, který prostřelil Létala přesnou střelou z dálky. Tento gól byl nakonec gólem vítězným. Hattrick se totiž zmohl ještě ke snížení na 8:9, konkrétně Tomáš Brom potvrdil svůj třígólový večer, ale to už bylo ze strany domácích vše.
Buldoci tak i napodruhé v brněnském derby skolili Hattrick, vybojovali tři body a potvrdili, že Brnu sluší nejvíce oranžovo-černé dresy. Pomalu si také budují zajímavý náskok na čele tabulky, který nyní činí už pět bodů. Už tuto neděli půjdou Buldoci znovu do boje, protože na SportPoint je přijede prověřit nevyzpytatelná Letka. Věříme, že si nenecháte ujít ani toto střetnutí a že poženete Buldoky vpřed podobně skvěle jako dnes.