Brněnské derby! Netradičně v pátek na Vodove proti Hattricku

Muži se v rámci 16. kola 1. ligy mužů představí na malé hale Vodova, kde je vyzve brněnský rival – FBŠ Hattrick Brno. Poslední vzájemný zápas Buldoci ovládli vysoko 10:4, jak se jim bude dařit tentokrát? Přijďte je od 19:00 podpořit!
Jakub Hanák | 30.11.2023 | Muži A

Zatímco Buldoci jsou momentálně na špičce ligy, Hattricku se stále nedaří najít cestu ze spodní části tabulky. Hráčům v růžovo-fialových dresech momentálně přísluší 10. příčka se ziskem 18 bodů. Pro srovnání, Buldoci mají na svém kontě přesně dvojnásobek, tedy 36 bodů.
Hattrick se letos, jak již bylo zmíněno, velmi trápí. Za celou sezonu dosud nevyhrál dvě utkání za sebou za plný počet bodů. Dokázal však potrápit mnohé favority – porazil Kladno a o bod připravil Florbal Ústí. Naopak ztratil body s týmy jako Orka Čelákovice, Hradec Králové nebo České Budějovice.  Ve statistikách vstřelených/obdržených branek najdeme Hattrick více méně v průměru ligy, moc se nedaří přesilovkám.
Individuální statistiky potvrzují, že Hattrick doplácí na věkovou obměnu kádru. V sestavě již nenajdeme hráče jako Sládeček, Ondráček či Coufal, štafetu museli převzít junioři. Zatímco Buldokům se sázka na mladší hráče jako Zukal, Svatoň, Vaverčák nebo Vágner vyplácí, v Hattricku se zatím výsledky nedostavují. Lídrem bodování je s 19 body (10+9) junior Michal Malec, druhý je Matěj Hronek s 15 body (9+6). Nejvytěžovanějším brankářem je předsezónní posila ze Zlína Miroslav Steiger.
Zato Buldoci zatím září téměř v každé statistice. Výběr Adama Konečného se zaměřil na útočnou fázi, a tato taktika se zatím vyplácí. Buldoci jsou se 118 brankami jednoznačně nejproduktivnějším týmem 1. ligy, s 51,7 % mají také nejlepší přesilovky. Pouze v oslabení se zatím nedaří, hned každé druhé oslabení končí obdrženým gólem. Individuálním statistikám vévodí Adam Zukal, který je stále v boji o pozici nejproduktivnějšího hráče ligy. Posbíral již 27 bodů (13+14) a je také nejlepším střelcem týmu. Na paty mu šlape ofenzivní obránce Lukáš Mráz, který je na druhém místě jen díky menšímu počtu vstřelených gólů (10+17). Díky skvělé formě v posledních zápasech se na vedoucí duo dotáhl Lukáš Gregr, na první místo v kanadském bodování ztrácí 2 body (12+13). Druhý zápas po návratu ze Superligy čeká Petra Koláčného.
Jak již bylo zmíněno v úvodu, Buldoci v prvním letošním střetnutí brněnského rivala zničili 10 góly. Přijďte Buldoky podpořit v pátek od 19:00 na Vodovu a ukázat, že Brno patří Bulldogs!