13 gólů! Buldoci sestřelili Letku, čtyřikrát se prosadil Kučera

Buldoci ukazují, že nyní nabírají slušnou formu. Po demolici Hattricku na domácí půdě přišlo první vítězství venku, do branky Letky muži nasypali třináct kousků.
Jakub Hanák | 28.9.2023 | Muži A

Jako první se však radovala domácí Letka, o první gól v zápase se postaral Ondřej Čech. O minutu později však vyrovnal Lukáš Kučera a odstartoval brněnský gólostroj. V osmé minutě se ze vzduchu prosadil Petr Vaverčák a Buldoci vedli. V desáté minutě přidal třetí gól Bulldogs Lukáš Kučera a na 4:1 pro hosty upravil ve 14. minutě obránce Filip Mazáč. Buldoci v první třetině udělili Letce lekci z produktivity, proměnili čtyři ze sedmi střel.
Ve druhé třetině ještě přidali a definitivně zlomili zápas na svou stranu. Hostujících hráčů bylo plné hřiště a rychle odskočili na 6:1, trefili se Roman Chovan s Adamem Zukalem. Následně se přísun gólů zpomalil, ale závěr druhé periody přinesl další dvě trefy v domácí síti. Ve 38. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě Lukáš Mráz a pouhých 6 vteřin před sirénou využil nekoncentrace domácích Lukáš Gregr. Po dvou třetinách tak platil nádherný stav 8:1 pro hráče v oranžovém.
Do třetí části vstoupila Letka s novým gólmanem, obrana mu však příliš nepomohla. Právě naopak, hned po třech minutách si Letka srazila pokus Filipa Sedmery do brány a Buldoci vedli 9:1. Ve 44. minutě přidal desátý gól, a zároveň svůj třetí v zápase Lukáš Kučera. Podruhé za sebou se tak Buldoci dostali přes deset branek v zápase. Ani hattrick však Lukáši Kučerovi nestačil, o několik minut později přidal další trefu v domácí brance a zarovnal z dorážky skóre na symetrických 11:1. O půl minuty později našel skulinku na bližší tyčce Petr Vaverčák a svým druhým gólem v zápase přidal dvanáctou trefu Bulldogs. V poslední desetiminutovce Letka aspoň kosmeticky upravila skóre, přesné trefy Slaběňáka s Peterkem znamenaly stav 3:12 z pohledu Letky. Buldoci si však vzali poslední slovo, gólem v síti Letky se odměnil minutu před koncem Adam Vágner.
 
Hvězdou utkání byl šestibodový Lukáš Kučera (4+2), čtyři body do statistik za gól a tři nahrávky si připsali také Lukášové Mráz s Gregrem. Díky dvěma vysokým výhrám mají Buldoci nyní nejlepší skóre napříč 1. ligou mužů, u Bulldogs Brno svítí v tabulce skóre +19. Jako jediný tým zvládli Buldoci překonat hranici 40 vstřelených branek.