11 gólů a hattrick Švábíka. Muži v Poháru přidali druhé vítězství

Buldoci mají za sebou druhé utkání vrcholové části Poháru Českého florbalu, na hřišti prvoligového rivala ze Znojma uspěli vysoko 11:3. První gól a rovnou první hattrick mezi muži si připsal Radim Švábík.
Jakub Hanák | 15.8.2023

Byl to právě mladý útočník, kdo v šesté minutě otevřel skóre utkání. O několik vteřin později zdvojnásobil vedení Michal Valachovič, ale ve třinácté minutě už bylo díky Davidu Přibylovi a Tomáši Světlíkovi srovnáno. Stav 2:2 se však nelíbil Filipu Sedmerovi, který potvrdil formu z předchozího utkání a vrátil Buldokům vedení. V poslední minutě první periody upravil v přesilovce na 4:2 David Zemánek a do pauzy tak vstupovali spokojenější hosté.
Herní dominanci si Buldoci přenesli také do druhé třetiny, ve které postupně navyšovali své vedení. Dvě branky v rozmezí 60 sekund z holí Michala Pešáka a Radima Švábíka znamenaly vedení již 6:2 a Znojmo muselo tlumit brněnský nápor oddechovým časem. Toto se ukázalo jako úspěšný krok, jelikož Buldoci do konce druhé periody další gól nepřidali.
Ve třetí části sice snížil František Blažek, ale na více než tři branky se Znojmo proti Martinu Koudelkovi v brněnské brance nezmohlo. Naopak střelci Bulldogs si závěr zápasu užili. Sedmý gól přidal Adam Vágner a dva góly v 58. minutě z florbalek Lukáše Mráze a Filipa Sedmery znamenaly vedení již 9:3. Ani to nebylo hostům dost, potřetí v zápase zafungovala osvědčená spolupráce z CE ligy juniorů mezi Martinem Svatoněm a Radimem Švábíkem, a druhý jmenovaný završil hattrick. O jedenáctou branku se pak postaral Michal Valachovič a Buldoci se vraceli domů s výhrou 11:3.