Z domácích zápasů vybojovaly ženy polovinu bodů

Tento víkend Buldočky absolvovaly první dvě domácí utkání, avšak pouze jeden zápas mohou považovat za úspěšný.
V sobotním utkání jsme na domácí palubovce přivítaly soupeře z IBK Hradce Králové, který v loňském play-off ukončil buldočí sezónu samostatnými nájezdy. Hned od počátku byly oba celky velmi aktivní a dostaly se do několika šancí. Skóre otevřela až ve 14. minutě Anna Bachratá využitím přesilové hry. Následovalo několik šancí Buldoček, které však nekončily úspěšně. V 18. minutě domácí opět hrály přesilovou hru, avšak ve stejné minutě byly potrestány za nedůraz rychlým gólem soupeře z Hradce. Ve druhé třetině byla k vidění opět aktivita na obou stranách, avšak na gól se čekalo do 30. minuty, kdy domácí celek rozvlnil branku hostů ve vlastním oslabení – Anna Bachratá (Tereza Tomanová). Po dvou minutách však následovala odpověď Hradce, který opět vyrovnal těsně po návratu Kateřiny Honcové z trestné lavice. Do konce druhé třetiny se však domácí Buldočky ještě stihly ujmout dvoubrankového vedení – Kateřina Knotková (Eva Úšelová), Eva Úšelová. Přestože třetí třetina nabídla několik šancí, změna skóre nastala až v 58. minutě, kdy navýšila vedení Tereza Tomanová (Hana Štěrbová) opět ve vlastním oslabení.

Výsledek utkání itelligence Bulldogs Brno x IBK Hradec Králové 5:2.

Nedělní utkání započalo v pravé poledne, kdy proti nám nastoupily hráčky z TJ Sokol Jaroměř. Již v průběhu 1. minuty otevřela skóre domácí Anna Bachratá (Kateřina Honcová). Do konce první části však byly k vidění pouze neproměněné šance na obou stranách. Ve druhé třetině však hostující tým potrestal nesoustředěnost domácích hned třemi góly během 5 minut. Ve 30. minutě konečně přišlo také proměnění šance domácích a snížení na 2:3 – Karolína Lysá (Linda Detková). Ve 35. minutě po ubráněném oslabení domácí opět inkasovaly. Snížení stavu zajistila ve 37. minutě po ukázkové rozehrávce Veronika Pohlodková (Petra Krejčíková), avšak odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat a Sokol Jaroměř se ve 39. minutě opět ujal dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině šlo vidět neskutečné odhodlání Buldoček zvrátit nepříznivý stav utkání. Ve 47. minutě snížila dorážkou Yvona Dostálová. Domácí Buldočky vyvíjely neskutečný tlak, avšak v 55. minutě si bohužel srazily míček do vlastní brány. V téže minutě přišlo ještě snížení v podání Lindy Detkové (Petra Krejčíková). Do konce třetí třetiny ještě měly možnost Buldočky srovnat, když jim hosté umožnily přesilovou hru, avšak stav utkání se už nezměnil.

Výsledek utkání itelligence Bulldogs Brno x TJ Sokol Jaroměř 5:6.

Velký dík patří všem fanouškům, kteří nám na domácích utkání zajistili neskutečnou atmosféru a podporu.