Víkend plný elitního florbalu! Přijďte podpořit muže, ženy i juniory

V sobotu se na SportPointu představí od 17:30 ženské áčko proti Třinci. Nedělní program odstartuje ve 14:00 zápasem juniorů s Šumperkem, následovat bude od 18:00 vrchol tohoto víkendu, prvoligové derby o Brno mezi Buldoky a Hattrickem.
Jakub Hanák | 21.9.2023 | Muži A, Ženy A, mládež
 

Sobota

Bohatý víkendový program zahájí domácím zápasem ženy. Na Sportpointu se představí nováček soutěže, FBC Intevo Třinec.
Třinec vidíme v Extralize žen letos vůbec poprvé. Po několika dominantních sezonách v 1. lize žen se Slezankám podařilo postoupit, když v loňské baráži poslali o ligu níž pražské Panthers. Stejně jako druhý nováček ze Znojma však na první extraligové body v klubové historii čekají.
Buldočky tak čeká po souboji s favorizovanými výběry Ostravy a Chodova jeden z outsiderů Extraligy. Naopak Třinec má za sebou střetnutí s Bohemians, které prohrál 1:5, a reprízu loňského play off 1. ligy žen s Židenicemi, na které Třinec nestačil v poměru 4:6.
Třinec vstoupil do sezony v relativně mladé sestavě, pouze tři hráčky na soupisce Třince jsou starší 25 let. Do hry pak zasáhlo také pět juniorek. Na prvním místě v kanadském bodování nalezneme Lucii Mišúnovou, která se ve dvou odehraných zápasech dvakrát prosadila. Dva body mají také Vendula Podsedníková a Klára Portešová. Brankářskou jedničkou, která odchytala zatím obě extraligová utkání svého týmu, je Simona Pytlíková.
Buldočky mají v tabulce na náročných úvodních kolech bod za prohru po nájezdech na hřišti Ostravy. Podle očekávání je neproduktivnější hráčkou reprezentantka Anna Brucháčková, která však v prvním kole poprvé ve své kariéře nebodovala v utkání základní části. V závěsu za ní pak je její sestra Ema, která má na svém kontě dvě branky. V brankovišti se vystřídaly Martina Franková s Karolínou Krištofovou.
Podaří se Buldočkám urvat první tříbodovou výhru v sezoně? Podpořte je v sobotu od 17:30 na SportPointu!

R5MB0140-DeNoiseAI-clear.JPG

Neděle

V neděli pak od 14:00 započne poslední zápas skupinové části kvalifikace do CE ligy juniorů, obdoby Livesport Superligy v juniorské kategorii. Před víkendem byli Buldoci v pozici, kdy přímý postup do elitní soutěže již nemají ve svých rukou. Pokud se chtějí vyhnout druhému kolu kvalifikace, musejí své zápasy zvládnout a doufat v zaváhání Hattricku. V případě, že udrží druhou příčku (klíčový bude sobotní zápas v Pardubicích), čekal by je ještě dvojzápas s druhým týmem z jiné skupiny. Touto cestou se do CE ligy Buldoci probojovali loni, když vyřadili ve druhé části kvalifikace FBC Liberec.
Podpořte mladé Buldoky od 14:00, hraje se o důležité body!
 
Po zápase juniorů pak bude od 18:00 začínat zápas 1. ligy mužů mezi Bulldogs a Hattrickem. Bitva o Brno není jen třaskavým derby plným emocí, oba týmy tento zápas vnímají jako souboj o to, kdo vládne jihomoravské metropoli. Kromě atraktivního florbalu můžeme divákům slíbit také přestávkovou soutěž o dárkové předměty Bulldogs Brno.
Ani Hattrick, ani Buldoci nemohou být příliš spokojení se vstupem do nového ročníku. Buldoci hned dvakrát nezvládli prodloužení, nejprve v Plzni, kde ztratili vysoké vedení, a naposledy minulý víkend v Českých Budějovicích. Na SportPointu si však s přehledem poradili se Znojmem, které porazili vysoko 8:3.
Tým s růžovo-fialovými dresy je na to o poznání hůř, z úvodních tří zápasů vytěžil pouhé dva body za výhru 5:4 po prodloužení proti pražskému Startu. V prvním kole totiž nestačil na dříve superligové Otrokovice 5:7 a ve třetím kole neslavně prohrál 3:6 se Znojmem. Tato prohra musí Hattrick mrzet o to více, že se jednalo o school match před více než 800 diváky.
V individuálních statistikách z Hattricku nikdo výrazněji nevyčnívá. Nejproduktivnějším hráčem je mladý Matěj Bednář s třemi body (2+1), stejný počet bodů získal i Tadeáš Gryc (1+2). Jak je ze soupisky a statistik patrné, také v Hattricku došlo na generační obměnu, mnoho hráčů starší generace, která dříve hrála Superligu za Bulldogs, v sestavě nezůstalo.
U Buldoků je situace podobná. Lídrem v kanadském bodování je mladý Adam Zukal s osmi body (2+6). O dva body méně, ale nejvíce branek v týmu, má stejně starý Adam Vágner (4+2). Šest bodů, z toho pět proti Českým Budějovicím, posbíral Lukáš Mráz (2+4). Třemi góly ve dvou utkáních se může pochlubit Lukáš Kučera. Dvě utkání odchytal velmi dobře junior Martin Koudelka, proti Českým Budějovicím se mezi třemi tyčemi představil poprvé v sezoně Matěj Faltus.
Bitva o Brno má vždy náboj! Přijďte podpořit Buldoky a ukázat, že Brnu sluší oranžová a černá, nikoli růžová a fialová!