Superligové příběhy vol. 1: Lukáš Gregr

Návrat do Superligy po pětileté absenci, navíc v sezoně, kdy se to možná nejméně čekalo, napsal několik zajímavých příběhů, které si v následujících týdnech postupně projdeme. Začínáme možná symbolicky u nejstaršího hráče týmu – útočníka Lukáše Gregra.
Jakub Hanák | 21.5.2024 | Muži A

Náš rozhovor samozřejmě nemohl začít jinak, než otázkou na postupové oslavy. „Oslavy byly samozřejmě velké a pro některé členy i bolavé. Já už toho samozřejmě nevydržím tolik jako mlaďoši, ale snad jsem úplně nezklamal,“ říká se smíchem nejstarší hráč týmu.

Při pohledu na hřiště byste však tuto nelichotivou statistiku jen těžko odhadli. Mezi mladšími spoluhráči aktivně pobíhá na hrotu útoku a s lehkostí střílí jeden gól za druhým. Jen v play off se prosadil desetkrát, což je nejvyšší číslo v týmu. Možná byste čekali, že se jedná o matadora s mnohaletými zkušenostmi z elitních soutěží. Ale to byste byli hrubě na omylu.

Zdroj: Lukáš Gregr„Gregy“ se totiž dostal k florbalu až v 18 letech, což jak sám s nadsázkou říká, je průměrný věk jeho současných spoluhráčů. „To je na tom asi to nejvtipnější. Skončil jsem tenkrát s hokejem, kterému jsem se věnoval od svých 6 let. Oslovil mě jeden můj kamarád, jestli si nechci jít zahrát florbal do brněnské amatérské ligy za tým Fbc Syrovice. A tak to celé začalo.“

Jakožto pro bývalého hokejistu jej však čekaly krušné chvíle. „Začátky byly hrozné, neustále jsem zvedal protihráčům florbalky, hrál mezi nohama a podobně. Byl jsem na to zvyklý z hokeje a nerozuměl jsem tomu, proč rozhodčí neustále zastavuje hru,“ říká se smíchem Lukáš.

Postupně si však bývalý hráč hokejových týmů Ytongu Brno nebo HLC Bulldogs Brno (náhoda?) na florbal zvykl a začal sbírat úspěchy. „Postupně jsem se zlepšoval a opravdu dlouhou cestou a tak trochu souhrou všech možných okolností jsem mohl zažít tento sportovní úspěch,“ zmiňuje vítězství svého týmu v Amatérské florbalové lize v dresu týmu Amici, na které čekal dlouhých 10 let.

Od sezony 2013/14 začal oblíbenec Buldočích fanoušků hrát aktivně také pod soutěžemi Českého florbalu. Vše začalo ve 22 letech v nejnižší soutěži – Jihomoravském přeboru – v dresu Guanasu. Od roku 2015 působil Gregr v Ivanovicích na Hané, kde si zahrál regionální ligu, a v roce 2016 následoval přesun do Národní ligy do týmu Aligators. S Aligators si pak zahrál i 1. ligu mužů a v průběhu loňské sezony posílil Bulldogs. Nyní se postupem do Superligy kruh uzavírá a z kluka, který ve 22 letech začínal v nejnižší soutěži, je superligový hráč.

Sluší se dodat, že Lukáš Gregr byl hvězdou každé soutěže, do které nastoupil. V Amatérské florbalové lize, kterou hrál současně i během svého působení v ligových soutěžích, si drží průměr 3,7 bodu na zápas. V každé sezoně od své registrace pod Českým florbalem pak posbíral minimálně bod na zápas, což je statistika, kterou se může pochlubit snad jen Sidney Crosby v hokejové NHL (také s číslem #87 – další náhoda?).

E96A0022.jpgNa dotaz, zda plánuje v podobném bodovém tempu pokračovat i příští rok v Livesport Superlize, odpověděl „Gregy“ velmi skromně. „Pokud se to povede a budu moct tímto způsobem týmu pomoci, tak samozřejmě budu rád, ale uvidíme, jaká bude moje role. Nicméně víc než kdy jindy bude důležité sbírat body jako tým, protože to bude nesmírně těžká sezóna!“

Věk by nutně nemusel být pro Lukáše nějakým velkým limitem. Mládí spoluhráčů Lukášovi dodává potřebnou energii a náboj: „Pro mě to je obrovská zkušenost, pozorovat, jak kluci postupně rostou po sportovní stránce, tak i po té mentální i lidské. Jsem rád, že můžu být u toho.“

Nám již nezbývá, než „Gregymu“ popřát hodně štěstí. Na další Superligový příběh se můžete těšit příští týden, tentokrát nahlédneme do generace mladších hráčů!