Starší žáci potřetí za sebou vicemistry republiky!

Tým starších žáků bojoval začátkem května na Mistrovství ČR v Mladé Boleslavi. Mladí Buldoci se stejně jako v minulých dvou ročnících probojovali do finále, kde však stále čekají na úspěch a zlatou tečku.
Jakub Hanák | 17.5.2024 | Mládež

Tým vedený Alešem Možnárem do MČR vstupoval s vysokými vnějšími očekáváními, oproti minulé sezoně, kdy Buldoci vyvrcholení sezony pořádali, však byla příprava jiná. Přesto se dokázali hráči a trenérský tým semknout a na MČR se probojovat až k medaili.
V základní skupině na Buldoky čekal tým Liberce a plzeňské Gorily. Buldoci si relativně hladce poradili s oběma soupeři a po výhrách 5:2 a 7:2 se umístili první ve skupině. Ve čtvrtfinále na ně však vyšel vítěz regionu Praha a Středočeský kraj, tedy tradičně velmi silný tým. Letos se jednalo o FBŠ Bohemians, které však Buldoci díky efektivitě v zakončení porazili 8:4 a čekalo je semifinále. V něm Buldoci vyzvali příjemné překvapení turnaje, litvínovský Bivoj. Nejmladšímu týmu na turnaji však zkušený tým z Brna nedal šanci, zvítězil 8:2 a mohl oslavit postup do finále. V boji o zlato se střetl se známým soupeřem – jednalo se totiž o regionální souboj mezi Bulldogs a Hattrickem. Vzájemné zápasy ze sezony hovořily ve prospěch soupeře a finále to potvrdilo. Hattrick zvítězil 7:1, když Buldoky dohnaly zdravotní trable klíčových hráčů a nepokryté standardní situace.
Ačkoli ani napotřetí se Buldokům nepodařilo ve finále zvítězit, tři stříbrné medaile ve třech letech jsou velkým úspěchem a důkazem, že nastavená cesta v Bulldogs Brno je ta správná.
 
Děkujeme pořádajícímu oddílu Florbal MB za perfektně zvládnutý turnaj, gratulujeme Hattricku ke zlatým medailím a fanouškům za podporu!