Sportpoint bude hostit MČR dorostenek!

Dorostenky Bulldogs Brno se kvalifikovaly na finálový turnaj své kategorie. Jako nejlépe postavený tým napříč regiony přijaly možnost dvoudenní akci uspořádat, Brno tak uvidí to nejlepší, co může kategorie dorostenek nabídnout!
Jakub Hanák | 20.4.2023

Program odstartuje v sobotu 29.4., kdy se odehrají čtvrtfinálové boje. O postupujících do nedělních bojů o cenné kovy se rozhodne systémem dvojutkání – tedy oba soupeři se střetnou dvakrát a postupuje tým s lepším celkovým skóre. Čtvrtfinálové dvojice tvoří FBC Ostrava se Světlou nad Sázavou, domácí Buldočky vyzvou rivala z FBS Olomouc a zbývající dvě dvojice tvoří pražská derby Tatranu s Black Angels a Chodova s Bohemians.
Buldočky se pokusí navázat na úspěchy z loňské sezony, kdy tým v čele se současnými hráčkami A týmu Aničkou Brucháčkovou, Veronikou Stuchlíkovou, Veronikou Machálkovou nebo Aničkou Sigmundovou vybojoval bronzové medaile. Letošní tým je však postavený hlavně na hráčkách ročníků 2007 a 2008. V průběhu základní části ve svém regionu Buldočky mnoho těžkých zápasů nezažily, tabulku soutěže ovládly s 63 body z 66 možných, na druhý tým tabulky si vypracovaly třicetibodový náskok. O zkušenosti však nouze nebude, hlavně starší hráčky nabývaly herní vyspělost na zápasech juniorek nebo ve 2. lize dorostenců, mladší hráčky zase mohou těžit z náročných zápasů na loňském neoficiálním MČR starších žákyň.
Po prvenství v základní části je čekala kvalifikace na MČR. V ní se střetli s českobudějovickým Meťákem, který na domácím hřišti porazili jasně 8:1 a 4:1. Ve čtvrtfinále už je však čeká velmi těžký soupeř, držitel stříbrných medailí z loňského ročníku, FBS Olomouc. Ta skončila ve svém regionu na druhém místě za ostravským FBC, avšak proti Buldočkám bude moci využít hráček, které strávily podstatný čas sezony v týmu juniorek, který ovládl základní část 1. ligy juniorek a nakonec si ze sezony odnesl stříbrné medaile. V kádru Olomouce najdeme např. Valentýnu Zerzánovou, juniorskou reprezentantku a velkou naději českého ženského florbalu.
 
Udělejte si o víkendu 29.-30.4. čas a přijďte podpořit Buldočky v cestě k dorosteneckým medailím!
 

Další informace o turnaji najedete v článku na stránkách Českého florbalu.