PUNČOCHÁŘ: MS V MĚSTĚ, KDE JSEM VYRŮSTAL, JE PRO MĚ VRCHOL

Členem juniorského týmu, kterému vrcholí jejich přípravy na mistrovství světa, je také druhý brněnský rodák Lukáš Punčochář. „Pro mě osobně je domácí MS v Brně ještě o to specifičtější, než pro většinu mých spoluhráčů. Hlavním důvodem je, že jsem v této časti republiky vyrůstal a také se narodil. Navíc místo konání je přímo na hale, kde jsem zažil nespočet vítězství, proher a všemožných tréninků. Strašně se na to těším,“ hlásí před startem šampionátu. 
 
Český florbal - www.ceskyflorbal.cz

Domácí mistrovství světa je za rohem. Na co se nejvíc těší Punčochář, který nedávno přestoupil do Mladé Boleslavi?

„V první řadě asi na tu diváckou kulisu, která nás doufám požene vpřed. Ale také celkově na tu partu, co s klukama tvoříme, se kterou jsem strávil skvělý dva roky. Za tu dobu jsme dokázali odvést spoustu práce a já doufám, že to dopadne všechno dobře a na konci si to společně užijeme,“ říká.

Máte za sebou soustředění. Jak jste na šampionát připraveni?
Myslím si, že jsme velmi dobře připraveni. Za ty dva roky jsme odvedli velký kus práce a bylo to vidět i v přípravných utkáních. Bylo vidět, že jsme byli schopni se vyvarovat chyb, které byly například v zápasech s Finskem na minulých EFT nebo také se Švédskem. Po herní stránce cítím v týmu velký progres, a i po týmové jsme nijak nezaháleli. Takže si myslím, že vše klapne a ve středu předvedeme maximální výkon, který bude, doufám, gradovat.

Na co byste pozval fanoušky?
Fanoušky bych pozval na kvalitní a atraktivní juniorský florbal na té nejvyšší úrovni. A také aby si přišli užít atmosféru domácího mistrovství s námi, protože to je něco jedinečného a také aby nám jejich fandění pomohlo v naší cestě za vítězstvím.