První zápasy roku 2024! Muži jedou do středních Čech, ženy do Ostravy

Muži se představí v sobotu od 19:00 v Mladé Boleslavi, soupeřem jim bude Orka Čelákovice. Ženy již ve 12:00 vyzvou lídra extraligové tabulky, Vítkovice.
Jakub Hanák | 4.1.2024 | Muži A & Ženy A

Muži vstupují do kalendářního roku 2024 jako nejlepší tým 1. ligy mužů. Výběr Adama Konečného střílí branky jako na běžícím páse a drtí soupeře také v přesilovkách. Více o dosavadním průběhu sezony mužů jsme psali zde. Buldoci se však budou muset obejít bez Petra Koláčného, kterému skončilo jeho hostování z Mladé Boleslavi.
Orku naopak nalezneme na opačné straně spektra – s 15 body se drží na předposlední, třinácté pozici, s náskokem pouhého bodu nad posledním Startem. Reálnou šanci na zvrat a postup do play off Středočeši již zřejmě nemají, nicméně se nejedná o jednoduchého soupeře – Čelákovice již letos obraly o body třeba Otrokovice, Gullivers či Znojmo. Lídrem týmu je s 18 body (10+8) Jakub Čáp, nebezpeční jsou také jeho spoluhráči Ondřej Špalek (7+7) a Vojtěch Strnad (8+5). V brance se prostřídali Vojtěch Žáček, Aleš Zetek a na střídavý start z Mladé Boleslavi Dominik Hanuš.
Potvrdí Buldoci roli papírového favorita? Sledujte zápas živě zde!
 
Buldočky měly poněkud vlažnější vstup do sezony, nicméně v listopadu a v prosinci se jim dařilo – porazily FBC Ostrava a Tatran Střešovice, po reprezentační přestávce pak splnily povinné výhry v Třinci a ve Znojmě. V tabulce se tak nachází v elitní čtyřce, tedy mezi týmy, které budou mít benefit v podobně úvodních čtvrtfinálových zápasů na domácí půdě. Dosavadní průběh sezony žen jsme shrnuli zde.
Buldočky však čeká možná nejtěžší soupeř – lídr tabulky z Vítkovic, loňský soupeř z play off. Na rozdíl od minulé sezony, kdy Vítkovice ovládly základní část naprosto s přehledem, letos je elitní trojka, do které kromě Vítkovic patří také Chodov a FBC Ostrava, velmi vyrovnaná a o důležité pozice směrem k výběru soupeřů se bude zřejmě bojovat až do posledního kola. Vítkovice si tak proti Bulldogs nemůžou dovolit zaváhání. Lídrem bodování týmu je spoluhráčka Aničky Brucháčkové z reprezentace, Barbora Husková, s 27 body (13+14). Druhá je Michaela Kubečková, která má jen o bod méně (16+10). Dalšími hvězdami v týmu našeho soupeře jsou Jessica Kabelková, Michaela Šponiarová nebo Sára Seevaldová. Jednoznačnou brankářskou jedničkou je Nikola Příleská.
Podaří se Buldočkám po Tatranu a Ostravě překonat také Vítkovice? Sledujte zápas v sobotu od 12:00 zde!