Ženám začala sezóna

Bulldočky zahájily novou sezonu dlouhou cestou do Rokytnice v Orlických horách, kde na ně čekal již známý soupeř FBC Dobruška.
První třetina sezony s sebou nesla rozpačitý úvod. K první gólové šanci se dostala až v 18. minutě hráčka Brna Veronika Pohlodková, které ke vstřelené brance dopomohla Petra Krejčíková. Na odpověď Bulldočky nečekaly dlouho. V 19. minutě míček nešťastně doskákal po breaku Nikoly Andršové až do brány brankářky Markové. Nakonec FBC Dobruška stihla ještě v poslední minutě první třetiny přihodit do brněnské kasy jeden gól do šatny – stav zápasu 1:2.

Bulldočky nastoupily do druhé třetiny s větším nasazením a hned ve 22. minutě za asistence Lindy Detkové vyrovnala obránkyně Gabriela Ďurišová. Zápas v druhé třetině nabral svižnější tempo, diváci byli svědky mnohem většího počtu střeleckých šancí. Ve 27. minutě se opět dostala do vedení Dobruška díky individuální akci Diany Peterové. Bulldočky opět odcházely do šatny za nepříznivého stavu 2:3, tentokrát ale s mnohem lepším pocitem ze hry.

Třetí třetina byla rozhodně pro diváky tou nejatraktivnější. Bulldočky se ze všech sil snažily dorovnat skóre, což se jim ani v přesilovce stále nedařilo. Až v 56. minutě skórovala podruhé Gabriela Ďurišová, tentokrát bez asistence. Základní hrací doba nestačila na určení vítěze, následovalo prodloužení.
I když pravidla 1. ligy žen nabízí k rozhodnutí zápasu v prodloužení 5 minut, Bulldočkám tentokrát stačilo pouhých 21 sekund. Po nahrávce nováčka týmu Kláry Ehlové, se z hokejky Michaely Žákové míček doslova dokutálel za brankovou čáru a Bulldočky se mohly radovat z prvních dvou bodů v sezoně.