PŘEHLED: Na Open Game se představí 14 kategorií

Již zítra startuje tradiční brněnský florbalový turnaj Open Game. Buldoci letos vyšlou do boje 14 týmů napříč 11 věkovými kategoriemi.
Jakub Hanák | 21.6.2023 | mládež

Nejmladší kategorií bude přípravka BU9. Pro většinu mladých štěňat to bude první příležitost zahrát si zápas, kde se počítá skóre, a tak budou moct poprvé reálně poměřit síly proti svým vrstevníkům z jiných klubů.
 
V podobné pozici budou elévové BU11, kteří též v lize nehrají zápasy na výsledek. Někteří hráči však budou moct zúročit zkušenosti z Ostravských her, kde se jim podařilo vybojovat bronzové medaile. V této kategorii máme přihlášená dvě družstva – Black a Orange.
 
Podruhé se na Open Game v samostatné kategorii představí také elévky GU11, které odehrály celou sezonu v lize elévů. Elévky na rozdíl od ostatních kategorií budou stejně jako v sezoně hrát systémem 3+1. Pětici Buldoček v rámci meziklubové spolupráce doplní také čtveřice hráček z TJ Znojmo. Loni Buldočky tuto kategorii ovládly, nyní tedy obhajují zlaté medaile.
 
Dvěma týmy – Black a Orange – se budou Buldoci prezentovat také v kategorii mladších žáků BU13. Mladší žáci mají za sebou již dva turnaje na severu Moravy – Ostravské hry a Ostrava Cup. Přípravu na „domácí“ turnaj tak vzali zodpovědně a nyní je čeká vyvrcholení letní turnajové sezony.
 
Také mladší žákyně GU13 nejdou do turnaje zcela bez zkušeností z podobné akce. Větší část hráček absolvovala švédský turnaj Kalmarsund Floorball Cup s kategorií GU14, formu dívky ladily také v přípravných zápasech.
 
V kategorii starších žáků BU15 postavili Buldoci dva zkušené týmy – tým Black je složený z vicemistrů ČR z domácího Mistrovství republiky, los jim navíc do skupiny nachystal hned tři soupeře z této akce, takže můžeme očekávat nadstandardní zápasy. Tým Orange pak absolvoval Ostravské hry a na Open Game se připravoval také přátelskými zápasy.
 
Starší žákyně GU15 mají za sebou také nabité jaro. To odstartovaly stříbrem na neoficiálním MČR starších žákyň a následně se vydaly bojovat do švédského Kalmaru, kde mladší ročníky vybojovaly stříbro. Turnajem Open Game však na rozdíl od většiny kategorií ještě nekončí, v červenci čeká část týmu ještě prestižní Prague Games.
 
Dorostenci BU17, kteří se v ligové sezoně probojovali na finálový turnaj 1. ligy dorostenců a umístili se mezi TOP týmy v republice, na jaře absolvovali také švédská Kalmarsund Floorball Cup. Smíšený tým z hráčů A týmu a B týmu se tak bude snažit zúročit tyto zkušenosti na brněnském turnaji a zároveň se nachystat na červencové Prague Games.
 
Dorostenky GU17 mají za sebou sezonu, ve které v základní části ligy dorostenek dominovaly a vybojovaly si účast na MČR, které jako nejlépe postavený tým také pořádaly. Nakonec z toho bylo sedmé místo. Z Kalmaru pak dorostenky přivezly první místo z play off B. Nyní je čeká Open Game, kde budou moct využít zkušeností z těchto akcí.
 
Junioři BU19 v sezoně zářili a z pozice outsidera se probojovali až na druhé místo po základní části CE ligy juniorů. Z play off si nakonec odnesli stříbrné medaile. Na Open Game se však představí v užší sestavě a pod vedením Adama Konečného, který přebírá jako hlavní trenér mužský A tým. Podaří se jim navázat na úspěchy v sezoně?
 
Nejstarší dívčí kategorií na Open Game jsou juniorky GU19. V sezoně byly juniorky oslabené, jelikož nejlepší hráčky hrály již stabilně za ženy a v lize juniorek se mockrát nepředstavily. Nyní to však svým spoluhráčkám vynahradí – na soupisce vidíme jména jako Brucháčková, Bolfová, Machálková, Sigmundová, Stuchlíková nebo Vlčková.
 
Tak nás sledujte a držte palce! Loni Buldoci získali hned několik cenných kovů, letošním cílem je navázat na úspěchy z loňska a z uplynulé sezony.