Po delší době hrají Buldoci i Buldočky venku

Ženy mají za sebou hned čtyři domácí zápasy v řadě a podruhé v sezoně se představí na venkovním hřišti, vyzvou je Bohemians. Muže pak čeká výlet do dalekého Chomutova.
Jakub Hanák | 6.10.2023 | Muži A, ženy A

Jako první půjdou do akce muži. V sobotu od 19:00 se představí na hřišti Chomutova, který zatím v novém ročníku 1. ligy příjemně překvapuje. Loni Severočeši neudrželi prvoligovou příslušnost, v play down nestačili na TROOPERS a spadli do nižší soutěže. Účast v 1. lize si tak museli koupit od jiného klubu. Nyní však ukazují, že do druhé nejvyšší soutěže právem patří. S Buldoky svedou boj o čtvrtou příčku, na brněnský tým ztrácejí momentálně dva body.
Lídrem Chomutova je Michal Skuhrovec s 11 body (4+7), na druhém místě je Petr Linc s desíti body (6+4). Brankářskou jedničkou, která dosud odchytala všechny zápasy svého týmu, je Martin Frühbauer.
Lídrem Bulldogs je Adam Zukal, nejlepší nahrávač soutěže, se 14 body (4+10). Dva body za ním je Lukáš Mráz (5+7), následuje Adam Vágner s 11 body (7+4) a střelec Lukáš Kučera s devíti (7+2). Nejlepší úspěšnost zákroků a také odchytáno nejvíce zápasů má junior Martin Koudelka.
Zápas v Chomutově začíná od 19:00 a sledovat jej můžete zde.
 
DSC_4089-(1).jpgJen o půl hodiny později půjdou do hry ženy, které čeká velmi náročný zápas s pražskými Bohemians. Loni je Buldočky dokázaly na jejich hřišti porazit a v tabulce skončily lépe, ale dá se očekávat velmi vyrovnaná bitva. Bohemians mají v tabulce o bod více než Buldočky, mají také zápas k dobru. Mrzet je však může prohra s dalším konkurentem ze středu tabulky – FBS Olomouc. Sobotní střetnutí tak bude soubojem o průběžné páté místo, ale hlavně určující výsledek směrem k play off a konečným pozicím týmů ve středu tabulky.
Lídryní Bohemians je Kateřina Strnadová s 9 body (6+3), následuje Lucie Veselá s šesti body (2+4). Brankářskou jedničkou v dosavadním průběhu sezony je Eliška Svrčková.
Lídryní Buldoček je samozřejmě Anna Brucháčková se 14 body (6+8), nejproduktivnější hráčka Extraligy žen a také její nejlepší nahrávačka. Na druhém místě v kanadském bodování je její sestra Ema se sedmi body (5+2), následuje Liliana Bolfová s pěti (3+2). V brance se prostřídaly Karolína Krištofová a Martina Franková (loňská jednička Bohemians).
Zápas na hale Jedenáctka začne v sobotu v 19:30 a sledovat jej můžete zde.