Plním si sen, říká nový trenér přípravky Lempera

Realizační tým nejmenších buldočích štěňat rozšíří mladý trenér Radim Lempera. Jak se těší na novou výzvu?
Jakub Hanák | 6.6.2023 | Rozhovor

Radime, od nové sezony povedeš jako trenér tým přípravky. Zkus se nám na úvod trošku představit.
 
Zdravím všechny, jmenuji se Radim Lempera a je mi 19 let. Před nedávnou dobou jsem úspěšně složil maturitní zkoušku a těším se na novou výzvu, kterou mi klub umožnil. Florbalu se věnuji poměrně dlouho. Začal jsem hrát přibližně ve svých 10 letech. V posledním roce jsem také hrál za náš mužský tým (FBC Orel Nové Město na Moravě) regionální ligu.
 
2022-11-22_04-41-36.jpgPřicházíš z Nového Města na Moravě, kde jsi se několik let věnoval trénování mládeže, a to napříč kategoriemi. Nyní se přesouváš do většího klubu a budeš mít na starost nejmenší kategorie. Jak se na novou výzvu těšíš?
 
Na výzvu se těším moc. Je to šance, která se jen tak někomu nenaskytne a já jsem moc rád, že můžu být součástí klubu, který má velké ambice.
 
Co pro tebe znamená možnost trénovat v největším jihomoravském klubu a přímo se podílet na výchově mladých talentů?
 
Je to skvělý pocit a moc se na to těším. Je to však také velká zodpovědnost, které jsem si vědom a budu se snažit udělat vše pro to, aby všechno klapalo tak jak má.
 
Máš zkušenosti také s trénováním na Kempech talentované mládeže. Je to pro tebe dobrá zkušenost?
 
Určitě ano. Jsem moc vděčný, že tady ta možnost je a doporučil bych kempy všem zapáleným trenérům, kteří chtějí poznat partu fajn lidí a zároveň se vzdělávat.
 
Měl jsi již možnost zapojit se do tréninkového procesu s buldočími štěňaty?
 
Bohužel ještě jsem se s hráči neviděl, ale na naše první setkání se moc těším. Naše první setkání proběhne v pondělí 19.6., kdy je v plánu trošku speciální trénink zaměřený na akci, která nás bude čekat.
 
IMG-20220327-WA0007.jpgCo tě na práci s dětmi nejvíce baví?
 
Nejlepší pocit je, když víte, že se hráči posouvají jak po florbalové stránce, tak i po stránce lidské. Pro mě jako trenéra je motivací posouvat všechny hráče ve všech možných stránkách.
Skvělý pocit je i ten, když víte, že po sezoně umí něco, na čem jsme se v průběhu snažili pracovat. Je to pocit dobře zvládnuté práce. Na tento pocit se těším i u vás v Bulldogs Brno.
 
Na závěr pár osobních otázek – co tě do Brna přivádí?
 
Dalo by se říct, že do Brna mě přivádí dvě věci.
Jedna z nich je vysoká škola, kam od začátku školního roku nastoupím. Druhou věcí je tato výzva, stát se trenérem Bulldogs Brno, čímž jsem si splnil svůj sen.
 
Jak ses vlastně dostal k trénování?
 
Dalo by se říct, že to bylo náhodou 🙂. U nás v klubu bylo málo lidí, kteří trénovali a tak za mnou jednou přišel hlavní trenér, zda bych nechtěl dělat asistenta na tréninku menších hráčů. Tato věc mě nakopla a já do toho šel. Poté jsem si udělal trenérskou licenci a už to bylo. Postupně jsem dostával větší a větší prostor na zdokonalování, až jsem se dostal na pozici hlavního trenéra přípravky, elévů a později i juniorů.
 
Co rád děláš ve volném čase, kromě florbalu?
 
Florbal je pro mě něco jako smysl života. Pokud se však najde volný čas, rád se věnuji hraní na klavír. Dalším z řady koníčku je také sledování různých sportovních přenosů, rád ale také sám zamířím například na fotbalové utkání, případně na hokej.