Mládež: Junioři v top 4, finišují soutěže dorostu i žáků

Přichází duben, a spolu s ním také vrchol mládežnických soutěží. Mladí Buldoci a Buldočky si vedou velmi dobře, ostatně posuďte sami.
Jakub Hanák | 31.3.2023

Junioři zakončili svou letošní pohádku prohrou v semifinále, přesto se dá mluvit o happyendu. Družina okolo trenéra Miroslava Vybírala a kapitána Adama Vágnera vstupovala do sezony z pozice outsiderů, avšak dokázala se neskutečně semknout a zakončit základní část sezony na druhém místě. V play off postupně prošli přes FBC Ostrava (Ostravě vrátili porážku ze stejné fáze vyřazovací části v loňské sezoně) a Mladou Boleslav do semifinále. V něm je čekala pražská Sparta, tedy velký rival v mládežnických kategoriích (vzpomeňme třeba na loňské MČR starších žáků, kde Sparta porazila Buldoky ve finále). V základní části sice Buldoci vyhráli proti pražskému celku oba zápasy, v play off však ovládli pouze jeden a sezona tak pro juniory skončila těsně před finálovými branami.
Za svůj výkon se však rozhodně nemusejí stydět. CE ligu juniorů si podmaňovali nejen výsledkově, ale také v individuálních statistikách – Adam Zukal s padesáti body ovládl kanadské bodování základní části a v play off se po odehrání semifinále nacházel též na první pozici. Vysoko byl také jeho parťák z lajny Richard Kalousek, který se probojoval do elitní desítky, výrazný podíl na hře Bulldogs měl také Martin Svatoň. Brankář Martin Koudelka se pak nachází v top trojce gólmanů ve statistikách odchytaných minut, průměru na zápas a úspěšnosti zákroků. Nesmíme také zapomenout na statistiku návštěvnosti – tu Buldoci jasně ovládli, celosezónní průměr činí 121 diváků na zápas, což je hodnota vysoce nadstandardní na mládežnické soutěže (například v Extralize žen by to stačilo na druhé místo).
 
Úspěch slaví také dorostenci. Ti se umístili na druhém místě své skupiny po základní části a v play off postupně vyřadili pražské Black Angels a písecké FbC. Prokousali se tak na finálový turnaj, hraný o víkendu 8.-9.4. na pražském Jižním Městě. Ve čtvrtfinále vyzvou střešovický Tatran. Již nyní však můžeme prohlásit, že také nejen junioři, ale také kategorie dorostenců Bulldogs Brno patří mezi ty nejlepší v republice.
Hlavními tahouny dorostenců jsou Lukáš Rada a Lukáš Holásek. Prvně jmenovaný se umístil na osmém místě v bodování soutěže, následovaný několika spoluhráči v druhé desítce. Nyní držte dorostencům palce, ať se jim na finálovém turnaji daří!
Za zmínku stojí také postup dorostenců Orange na Final Four, tedy vyvrcholení 2. ligy dorostenců pro elitní týmy. Buldoci jako nejlépe postavený celek po základní části budou finálový turnaj pořádat na konci dubna na hale Vodova, přijďte je podpořit!
 
WhatsApp-Image-2023-03-26-at-17-58-07.jpeg

Starší žáci také finišují svou pouť dlouhodobou částí sezony. Od října nepoznali hořkost porážky a nyní ladí formu na domácí Mistrovství České republiky, hraném v termínu 5.-7.5. na hale Vodova. Buldoci loni na MČR v Novém Městě nad Metují skončili těsně pod vrcholem, ve finále podlehli Spartě a museli se spokojit se stříbrnými medailemi. Parta okolo Adama Konečného však doufá, že letos už se jí podaří ten poslední krok udělat. Buďte u toho! MČR žáků je součást oslav 30. výročí od založení našeho klubu a k dispozici bude také doprovodný program, proto si tento termín rezervujte v kalendáři a přijďte se podívat na halu Vodova! Více o akcích spojených s výročím klubu najdete zde.
Stejně jako v kategorii dorostu, i starší žáci B se kvalifikovali na Final Four. Oba výběry starších žáků tak čekají na závěr sezony boje o medaile!
 
Juniorkám skončila sezona brzy, hned v prvním kole play off 1. ligy juniorek jim vystavil stopku Tatran Střešovice. Holky však srdnatě bojovaly a sezonu mohly zakončit s hlavou nahoře.
 
Základní část finišuje taky dorostenkám, které po odehrání posledních zápasů dlouhodobé části čeká kvalifikace na MČR, ve které vyzvou SK Meťák České Budějovice. Buldočky za celou sezonu prohrály pouze jedinkrát a mohou využít zkušeností, které některé hráčky nasbíraly v zápasech 1. ligy juniorek nebo 2. ligy dorostenců. Bulldogs Girls se mohou chlubit hlavně smrtícím útokem, který nastřílel již 146 branek. Držte jim palce, ať se jim podaří napodobit dorostence se staršími žáky a též zabojovat o medaile na MČR!
 
Do finále se blíží také ostatní mládežnické soutěže. V lize starších žákyň se Buldočky drží na první příčce se čtyřbodovým náskokem na rivala z Hattricku. Poslední turnaj či dva čekají také na mladší žáky, mladší žákyně, elévy, elévky a přípravku. Nesmíme zapomenout také na štěňata z minipřípravky, která také posbírala první zápasové zkušenosti.


687917EB-9BBA-4130-ADBB-39547687C24E.jpg