KIDMOVE

V rámci projektu KidMove jsme sbírali a spoluvytvářeli nejvhodnější tréninkové postupy, zaměřené zejména na koučování mladých sportovců.
Nástrojem jsou kombinace existujících teorií, podložených výzkumem, se znalostmi a zkušenostmi trenérů ve sportovních klubech a organizacích. 

Cílem projektu je zvýšit motivaci a radost ze sportu u dětí a mládeže a snížit četnost odklonu zájmu dětí od sportovních aktivit, za pomoci sociální inkluze, rovných příležitostí a prevence sportovních úrazů.
První setkání všech partnerů proběhlo v únoru 2019 na půdě koordinátora projektu, tedy Metropolia University v Helsinkách. Následně se všichni účastníci potkali v holandském Zwolle. Jarní mítink v Grazu musel být z důvodu epidemie COVID-19 zrušen. Setkání se tak uskutečnilo prostřednictví videokonference. Stejně tak musel být uspořádán i mítink v Brně. 

V průběhu projektu vznikají různé materiály a informace, které se postupně prezentují na ofociálních stránkách projektu WWW.KIDMOVE.EU
Výstupy projektu najdete na stránkách České trenérské akademie

Koordinátorem projektu je Metropolia University of Applied Sciences v Helsinkách. Za ČR jsou partnery projektu klub Bulldogs Brno, v úzké spolupráci s Fakultou sportovních studií Masarykovy univerzity.


Partneři:

   


Výstupy ostatních partnerů najdete na YouTube kanálu projektu ZDE


KidMove je mezinárodní projekt financovaný z EU programu Erasmus + Sport