Junioři před vyprodanou halou vybojovali semifinále!

Junioři si před naprosto zaplněnou halou Sportpoint vybojovali postup do semifinále CE ligy, Mladou Boleslav v rozhodujícím utkání porazili 6:4. O postup do finále se je pokusí připravit pražská Sparta.
Jakub Hanák | 14.3.2023

Postup přes Mladou Boleslav se však nerodil lehce. V prvním zápase série museli Buldoci na domácí půdě neustále dotahovat. V zápase byli sice aktivnějším týmem a svého soupeře přestříleli, ale střelecky se trápili. Po základní hrací době platil stav 4:4, za Buldoky se trefili Petr Vaverčák, Martin Svatoň, Tadeáš Svozil a Michal Veselovský. V nadstaveném čase mohli Buldoci několikrát rozhodnout, ale vylámali si zuby na brankáři Týcovi. Rozhodnout se tak muselo až v nájezdech, kde domácím vystřelil první bod do čtvrtfinálové série Martin Svatoň.
 
Následná nedělní odveta na hřišti Mladé Boleslavi však nepatřila mezi ty nejlepší zápasy, které junioři letos odehráli. Po velmi špatné úvodní třetině prohrávali již 4:1, avšak dokázali zabrat a ve 32. minutě bylo vyrovnáno. Do třetí třetiny však vstupovala s jednogólovým vedením Mladá Boleslav. Na vyrovnání Svatoně domácí opět rychle odpověděli a stále drželi hubený náskok. Od 54. minuty, kdy domácí odskočili na 7:5, hráli Buldoci v šesti. Vždy se jim podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale soupeř znovu odskočil. Hattrick při hře v šesti zaznamenal Richard Kalousek, přesto junioři padli 10:8.
 
Rozhodnout se tak muselo v úterý, znovu na hale Sportpoint. Před pekelnou atmosférou, kterou vytvořila hala zaplněná až po strop velmi hlasitými fanoušky. Tentokrát to byli Buldoci, kdo do zápasu vletěl jako uragán a vytvořil si velký náskok. Už po dvou a půl minutách se trefili Filip Mazáč, David Zemánek a Adam Zukal a Buldoci vedli již 3:0. Čtvrtý gól pak přidal v přesilovce ve 13. minutě Martin Svatoň. Jenže hosté ještě před sirénou snížili na 4:2 a dali najevo, že nemíní utkání vzdát. Ve druhé třetině se jim podařilo vyrovnat, ale klid na brněnské florbalky vrátil ve 40. minutě gólem na 5:4 Adam Zukal. Ve třetí třetině pouze navýšil skóre kapitán domácích Adam Vágner, a tak mohli junioři oslavit velký úspěch – POHÁDKA POKRAČUJE, JDEME DO SEMIFINÁLE!
 
V něm Buldoci vyzvou pražskou Spartu, tedy třetí tým po základní části. Druzí Buldoci je sice v obou vzájemných zápasech porazili, dá se však očekávat velmi tuhý boj. Tentokrát se bude hrát na tři vítězné zápasy. První dvě utkání se uskuteční již tento víkend na domácí půdě a jste na ně srdečně zváni!

Fotogalerie ze čtvrtfinále