DŮLEŽITÁ INFORMACE: Výkonný výbor ČF ukončil letošní sezonu

BRNO – Když ve čtvrtek odpoledne vyhlásila vláda nouzový stav trvající 30 dní, znamenalo to jediné: hokejová sezona je s největší pravděpodobností u konce, florbalisté budou čekat třicet dní, pak se rozhodne.
V pátek večer přišla smutná, leč očekávatelná zpráva: Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení sezony 2019/2020. „Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých ligových soutěží sezony 2019/2020,“ stojí v tiskové zprávě Českého florbalu. Kromě toho se do odvolání ruší vzdělávací semináře. 

Toto nařízení má dopad i na naše Buldoky a Buldočky. Zatímco ženy po prvním hracím víkendu vedly nad Libercem 2:0 na zápasy a k záchraně extraligy měly blíž, nyní setrvávají bez boje. Na jednu stranu jsme rádi, že i v následující sezoně svěřenkyně Rudolfa Škubala uvidíme v extralize, na tu druhou nás mrzí, že se o tom v rámci fair play nerozhodlo na palubovce.

Zatímco jedni se mohou „radovat“, muži smutní. Po povedené základní části, kterou zakončili druzí za Karlovými Vary, o Superligu letos nezabojují a postup se tak minimálně o sezonu odkládá. Vyplívá to z vyjádření VV. „Celkové pořadí družstev ve všech soutěžích je stanoveno jejich pořadím v základní části se zohledněním úvodní fáze play-off, pokud byla dohrána. Florbalové řády jasně stanovují určování postupujících a sestupujících. Jsou určeni ti sestupující a postupující, o nichž již bylo sportovně rozhodnuto. V případě určení pouze sestupujících, budou soutěže doplněny družstvy, která mají na vyšší soutěž nárok dle legislativních předpisů. Ostatní soutěže nebudou mít v sezoně 2019/2020 sestupující ani postupující,“ stojí ve zprávě.

„Momentálně mám hodně smíšené pocity. Mohli jsme bojovat o náš sen, ale ten se rozplynul. Respektuji rozhodnutí a přeji si, ať jsou lidé brzy v pořádku, ale ohromně mě to mrzí. Veškerá snaha, kterou do toho všechny týmy daly, vyletěla do prázdna. Budeme muset začít od znova a vrátit superligu, pro Bulldogs je to jako nejhorší sen,“ okomentoval situaci hráč A-týmu mužů Lukáš Punčochář.