Čtvrté místo bereme jako realitu, ale nestačí nám…

A-týmu Buldoků již sezóna skončila, je tedy prostor pro hodnocení. My pro vás chystáme sérii rozhovorů s Miroslavem Mikšlem, ve které bude prezident klubu bilancovat uplynulou sezónu nejen A-týmu, ale také družstva žen, nebo mládeže a také nahlédne do budoucnosti.
První rozhovor z buldočí boudy se bude týkat superligového „Áčka“.
Jak hodnotíte uplynulou sezónu A - týmu ?
V základní části jsme skončili na třetím místě, kde se nám podařil jednoznačný posun v dlouhodobé stabilizaci výsledků, s čímž jsme v uplynulých sezónách měli problémy. Nicméně vyvrcholení sezóny jsou pro klub zápasy play-off, kde se nám podařilo po druhé za sebou postoupit v těžké sérii proti Bohemians mezi čtyři nejlepší týmy a potvrdit tak umístění po základní části. Bohužel na semifinále se nám herně a zřejmě ani mentálně nepodařilo připravit tým podle našich představ a očekávání.  Výsledek série tak byl na zápasy jednoznačný a upřímně na rozdíl od vypadnutí v semifinále sezóny 14/15, nejsme spokojeni ani s některými individuálními výkony jednotlivců. Příčiny si určitě v rámci celého sportovního vedení klubu budeme snažit analyzovat a poučit se z nich v přípravě na sezónu následující.
 
Nemrzí konečné umístění na čtvrtém místě?
Opět se ukázalo jak je sport nevyzpytatelný, ale vesměs spravedlivý. Z našeho pohledu jsme v sezóně dokázali porážet jen týmy jež se umístili v tabulce pod námi, na druhou stranu s medailisty jsme uhráli v 10 utkáních pouze jedno vítězství na nájezdy venku a remízu doma proti Vítkovicím. S Chodovem máme včetně play-off bilanci 0:6 a Mladou Boleslaví 0:2 na zápasy, což je dostatečně vypovídající. Herně i výsledkově jsme se dle mého dostali na vrchol díky kvalitní a poctivé práci týmu v přípravě na sezónu, v domácím atraktivním utkání proti Chodovu, jež jsme ovšem ztratili vlastní nedisciplinovaností. Od té doby křivka týmové i individuální výkonnosti kolísala, zřejmě i zásluhou neopodstatněného uspokojení a neochoty jednotlivců na sobě nadále na rozdíl startu do sezóny intenzívně pracovat.
 
Jaká pozitiva a negativa si klub z letošní sezóny odnáší?
Co chceme změnit je v prvé řadě určitá lenost a pohodlnost v podvědomí hráčů A-týmu, kdy nám k dalšímu posunu výkonnosti nebude stačit pouze pracovat ve velkém objemu jako dosud, ale také odpovídající koncentraci a především kvalitě. První polovina ukázala, že tato cesta je přesně ta správná, po níž se klub chce vydat. Jsme také nespokojení s nedisciplinovanosti hráčů i tohle je téma, k němuž se s trenéry při přípravě na sezónu vrátíme. Spokojenost panuje se stabilnějšími výsledky i výkony týmu v zápasech základní části a schopnosti výraznějšího prosazení se našich individualit v rámci celé superligy.
 
Jsou již známé případné změny v kádru ?
V klubu nebude pokračovat Radek Krajcigr, který nám v první lajně a za přispění spoluhráčů odehrál fantastickou sezónu. Radek byl u nás na hostování z Pardubic a měli jsme pochopitelně zájem dle předchozí dohody s Pardubicemi jednat o jeho přestupu, stejně tak jsme s ním průběžně řešili jeho další profesní i osobní plnohodnotné zapojení v Brně. Nicméně v minulém týdnu nás informoval, že dostal jinou nabídku a tu se rozhodl přijmout.
Smlouvy končí i některým dalším hráčům, se všemi se v těchto dnech individuálně scházíme a řešíme jejich budoucnost. Ohledně příchodu je to obdobné jednání intenzívně probíhají, obecně se dá očekávat zveřejnění prvního většího souhrnu informací na začátku května.
 
Kdo je Vašim favoritem pro Superfinále 2016 ?
Těžko odhadovat, na Chodově máme určitou brněnskou stopu a Makemu (Michal Kotlas) bych titul na závěr kariéry (tedy pokud se nerozhodne svou poslední sezónu odehrát v Brně) ze srdce přál. Na druhou stranu Vítkovice zvládli perfektně druhou polovinu sezóny a v play-off vyřadili oba loňské superfinalisty. Za mne bude zajímavé sledovat ten střet dvou současných florbalových pojetí, tzn. Chodov jako tým plný individualit, které si hrají v podstatě jen to, co jim nejlépe vyhovuje a Vítkovice jako kolektiv, kdy výsledek je vždy závislý na „obětování „ se jednotlivců ve prospěch společného cíle.