Chystám nezapomenutelný zážitek, říká před MČR Konečný

Mistrovství ČR starších žáků, které Buldoci pořádají v termínu 5.-7.5. na hale Vodova, se nezadržitelně blíží. Vyzpovídali jsme hlavního trenéra domácího výběru, Adama Konečného.
2.5.2023 | rozhovor

Adame, již několik sezon působíš jako hlavní trenér u kategorie starších žáků. Tvoji svěřenci s přehledem ovládli základní část soutěže, jak bys jejich sezonu zhodnotil?
 
Ahoj a zdravím všechny čtenáře :-)
Letos to bude ukončení třetí po sobě jdoucí sezóny, máš pravdu. Po loňském finále jsem věděl, že navazovat na úspěch bude těžké. Vypadal tak i náš vstup do celé soutěže, kde jsme hned v prvních zápasech okusili hořkost porážek. Museli jsme přenastavit naše fungování a změnit styl hry, kterou se budeme prezentovat. Bylo vidět, že jsme v soutěži za těch cca 8 měsíců udělali největší pokrok a bylo to vidět i na našich výkonech. Přibližně v listopadu jsme nastartovali naše tažení za nejlepším týmem v lize a cíl se naplnil. Za tento „restart“ jsem nesmírně rád a děkuji všem, kteří to s námi táhli. Sezónu tak hodnotím určitě pozitivně, protože jsme opět skončili na prvním místě, podruhé za sebou.
 
S týmem se nyní připravujete na domácí MČR. Jak se se svými svěřenci chystáte?

Naše přípravy probíhají intenzivně již od „jaráků“. Naše hra nám zajistila několik kol před koncem jistotu prvního místa a mohli jsme tak poslední 2 turnaje (celkem tedy 8 zápasů) pořád jen zkoušet a zkoušet. Proto se občas stalo, že jsme hráli „vyrovnaně“ nebo prohráli s některým ze soupeřů, ale my jsme k tomu tak i přistoupili. Narozdíl od jiných týmů jsme mohli trénovat vše potřebné včetně riskování v ostrých zápasech a dostat se tak pod tlak.
 
52062234192_09e3e743fa_o.jpgMČR nebude náročné jen po florbalové stránce, ale také po té organizační, Buldoci jsou pořádajícím oddílem. Pro své hráče chystáš se svým realizačním týmem opravdový luxus, můžeš to nějak rozvést?

K celému turnaji jsme společně s celým realizačním týmem, společně s podporou rodičů a klubu přistoupili velmi zodpovědně. Budeme bydlet v Brně na hotelu, společně se stravovat a fungovat po celou dobu turnaje. Podařilo se nám společně oslovit a sehnat několik partnerů, kteří podpořili naše hráče a celou akci v podobě doplňků stravy, prostředků regenerace, vybavení …
Jelikož jsme minulý rok skončili až ve finále, tak víme jak náročné to bylo - jsme připraveni opět atakovat nejvyšší příčky včetně regenerace, příprav na utkání a jsme na to všechno nachystaní.
Pro své hráče a trenéry chystám především nezapomenutelný zážitek :-).

Jak moc jsou nejen pro hráče, ale i pro tebe cenné zkušenosti z loňska, kdy se tvůj tým probojoval až do finále? Dokážete na to s týmem letos navázat?

Myslím si, že velké. Z aktuálního kádru máme 8 hráčů, kteří si loňský rok zahráli. Tvořili přibližně polovinu týmu a je to na nich vidět i letos. Především díky nim jsme mohli udělat již zmíněný progres v podobě „restartu“ v rámci naší ligy.
 
logo-mcr-stz.pngKlub pracuje také na propagaci celé akce, můžeme očekávat slušnou návštěvu a skvělou atmosféru, kterou někteří hráči dosud nezažili. Myslíš, že se hráči s tlakem celé akce zvládnou poprat?

Určitě to nebude klasický turnaj. Snažíme se dostat především na naše domácí zápasy, ale také na ostatní, co největší počet diváků. Myslím si, že jsme na dobré cestě a moc se na to těším.
Určitě to bude pro můj tým novinka, přeci jenom bude Vodovka na první zápas hodně plná – každopádně to bude také skvělý zážitek a proto to všichni děláme :-)
 
Co bys vzkázal divákům, kteří si najdou cestu na halu Vodova?

Děkujeme moc všem, kteří do toho jdete střemhlav jako my – TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU a budeme se snažit dosáhnout našeho cíle. Vidíme se v pátek v 10:00 a 14:00.
DĚKUJEME moc za podporu!