Buldočky pomohly na MS svým týmům na Světové hry, Brucháčková navíc veze bronz

Na Singapur se bude české a slovenské ženské reprezentaci vzpomínat příjemně. Češky i Slovenky prolomily prokletí svých posledních zápasů na turnaji a umístily se na třetím, respektive pátém místě. Obě reprezentace tak získaly vstupenku na Světové hry v roce 2025. K těmto výsledkům přispěly za Česko Anna Brucháčková a za Slovensko Karolína Krištofová.
Ondřej Smekal | 14.12.2023 | Reprezentace

Dlouhých dvanáct let čekala česká ženská florbalová reprezentace na cenný kov z mistrovství světa. Po pěti bramborách za sebou sklidily české reprezentantky bronzové medaile. K tomu významně pomohla i Anna Brucháčková, která se na svém prvním seniorském šampionátu s bilancí 14 bodů (8+6) v šesti zápasech stala nejproduktivnější hráčkou českého týmu. Češky ve skupině skončily na druhém místě za favorizovanými Švédkami a vyhnuly se tak předkolu. Ve čtvrtfinále si poradily s Dánkami vysoko 13:1, ale následně nestačily na Finky. Čekal je proto známý souboj o třetí místo se Švýcarkami. Ten ale výběr trenéra Lukáše Procházky zvládl a mohl slavit medaili.
Na posledních dvou MS nezvládly Slovenky zápas o 5. místo, což letos napravily a zajistily si poslední místenku na Světové hry 2025. Tým pod vedením Michala Jedličky byl ve stejné skupině jako ten český. Ve vzájemném zápase se ale Krištofová neobjevila, takže fanoušci Bulldogs, kteří vyhlíželi její souboje s Brucháčkovou, se nedočkali. Slovenská reprezentace skončila ve skupině třetí, a proto musela podstoupit ještě předkolo. V něm porazila domácí Singapur a postoupila do čtvrtfinále, kde ale kvůli nepovedené druhé třetině nestačila na Švýcarky. Vzápětí se v play off o 5.-8. místo střetla s Lotyšskem a Polskem. Oba soupeře Slovenky porazily a končí mezi nejlepší pěticí mistrovství.