Buldočky doma bez bodu

Výsledek jsme Vám již přinesli ve výsledkovém servisu. Nyní nám Linda Dětková, hráčka družstva žen, popsala obě víkendová utkání.

V sobotu čakal Bulldogs posledný tím tabuľky Kanonýrky Kladno. Už v prvých minútach prvej tretiny ukázali svoju dominanciu na ihrisku hráčky Brna. Strelecký účet v zápase si otvorila Dostálová, ktorá pekne zakombinovala s Konkolskou (1:0). V druhom góle mala opäť prsty Dostálová, ktorá asistovala Žákovej (2:0). Rozohrávkou pri bráne si Žáková pripísala už svoj druhý gól v zápase po prihrávke od Konkolskej (3:0). Hosťom sa podarilo dostať sa až pred brankárku Hořínkovou, ktorú prekonala Hubrová po asistencii Bartošovej a tak bolo znížené (3:1). O minútu domáce opäť zvýšili na rozdiel troch gólov zásluhou Andrlovej po asistencii od Sekaninovej (4:1). Hostkám sa znovu podarilo znížiť (4:2) po tom ako prekonali obranu domácich. V druhej tretine sa opäť predviedli domáce hráčky, ktoré okamžite vyrazili do útoku. Po prihrávke Detkovej backhandom skórovala Úšelová (5:2). Ďalšie šance domácich zostali nevyužité. Naopak hostia opäť skórovali, konkrétne Micková po prihrávke Prchalovej (5:3). V 35. minúte po prihrávke od Andrlovej strelila svoj druhý gól v zápase Dostálová (6:3). Po množstve nepremenených šancí posledný gól v zápase strelila Lysá, ktorá zakombinovala s Dufkovou (7:3).

V nedeľu na palubovke MSH Vodova tím Brno hostil hráčky Mladej Boleslavi, ktoré majú túto sezónu na konte len jednu prehru a tak sa očakával ťažký zápas. Prvá tretina nebola moc bohatá na góly, nakoľko na prvý gól sme museli čakať až 17 minút. Ten prišiel z hokejky hosťujúcej Kubíčkovej. V druhej tretine sa skóre vyrovnalo po tom ako Žáková premenila nájazd po vylúčení hráčky hostí Viktorovej za hru v malom bránkovisku. No ten Bulldočky nenakopol, práve naopak, ani nie o minútu neskôr viedli hráčky Mladej Boleslavi zásluhou Herákovej 2:1 a krátko na to zvyšovala Menzelová na 3:1. Šance boli na oboch stranách ale s lepšou koncovkou pre hostí. Tretiu tretinu chceli domáce hráčky zabojovať a streliť góly a zvrátiť tak priebeh zápasu, čo sa im bohužiaľ nepodarilo. Do konca zápasu padli ešte dva góly, oba z hokejky Herákovej a tak zápas skončil 5:1.