Buldočí podpis pod stříbrnými medailemi z MS

Česká florbalová reprezentace vybojovala na mistrovství světa ve Švýcarsku stříbro. Vyrovnala tak 18 let starý počin a dokázala vzestupnou tendenci. Velký podíl na tom mají také odchovanci našeho klubu.
Jakub Hanák | 13.11.2022

Když je řeč o Buldocích v mužské reprezentaci, každého zřejmě napadne jako první jméno Lukáš Punčochář. Vysoký obránce byl nejmladším členem českého výběru a také stabilní součástí druhé obrany vedle zkušeného Josefa Rýpara. Stále ještě devatenáctiletý hráč začínal s florbalem v klubu Bulldogs Brno v roce 2014 a prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do mužů. Za mužské áčko odehrál 19 prvoligových zápasů, krátce si kvůli přerušení soutěží covidem vyzkoušel také zahraniční angažmá. Po návratu do Čech se přes Bohemians dostal do Mladé Boleslavi, se kterou vyhrál Livesport Superligu. Byl také klíčovým článkem české reprezentace na loňském mistrovství světa juniorů v Brně, kde získal se svým týmem zlaté medaile.

Úspěchy Lukáše v reprezentaci mohou být důkazem skvělé práce s mládeží v našem klubu. Gratulujeme Punčovi ke stříbrné medaili a děkujeme za reprezentaci našeho klubu a naší práce!
 
punca.jpg

Lukáš Punčochář však nebyl jediným odchovancem Bulldogs v národním týmu. V našem klubu začínal s florbalem také Tom Ondrušek, jeden z nejzkušenějších borců letošního výběru. 30letý útočník je pravidelným reprezentantem, v minulém cyklu byl dokonce kapitánem českého týmu. V našem klubu byl poprvé registrován v roce 2007, zahrál si v našem dresu také tehdejší Fortuna extraligu. Od mužských kategorií však působí v jiných oddílech.