Adam Konečný prodloužil trenérskou smlouvu s mužským A týmem Bulldogs Brno na další 4 roky

Tisková zpráva | 24.5.2024

Mužské áčko Bulldogs Brno se po pěti letech vrací do florbalové Superligy. Na postupu celého týmu se kromě samotných hráčů podílela také skvělá celosezónní podpora buldočích fanoušků, partnerů a podporovatelů klubu, a především široký realizační tým v čele s hlavním trenérem Adamem Konečným. Adamovi, bývalému hráči a zkušenému útočníku Bulldogs Brno, který měl v letošní sezóně na trenérské lavičce premiéru, se podařilo během pouhých několika měsíců sestavit a sehrát skvělý tým. Ten po celou sezónu podával výborné výkony a nakonec zvládl i to nejdůležitější - velmi náročnou koncovku baráže. Hráčská parta úspěšně spojila ryze buldočí odchovance legendárních tělocvičen ZŠ Novoměstská s mladými talentovanými hráči spadajícími ještě do juniorských kategorií.

Kony-5.jpegVedení klubu a Adam Konečný se dnes dohodli na nových podmínkách spolupráce. Adam prodloužil smlouvu s Bulldogs Brno na období dalších 4 sezón a je připraven dlouhodobě čelit všem výzvám nejvyššího českého florbalového prostředí. Adam přitom teprve v předchozí sezóně ukončil aktivní hráčskou kariéru a přijal náročnou výzvu šéftrenéra mužské sekce a hlavního trenéra mužského áčka. Už během své hráčské kariéry ovšem do svých 27 let stihl získat bohaté zkušenosti s trénováním mládeže, kdy s týmem starších žáků vyhrál Open Game a dvakrát bral stříbrnou medaili na MČR. V neděli 28. dubna dokázal Adam zakončit svou první sezónu na lavičce naplněním postupové výzvy, která klubu těsně unikala v několika předchozích sezónách.

Kromě vedení mužského Áčka a tvorby sportovní strategie celé mužské složky bude Adam působit také jako asistent kategorie dorostenců a zůstává i v pozici vedoucího florbalového centra mládeže v klubu. Na lavičce mužského áčka bude mít Adam nadále k dispozici svého asistenta Davida Kyzlinka, který bude zároveň působit na pozici hlavního trenéra juniorů. Díky tomu budou kategorie mužů a juniorů více provázané a přechod mladých hráčů do elitní mužské kategorie efektivnější. Nemění se ani pozice druhého asistenta trenéra mužského A týmu – zůstává v ní Rudolf Škubal, který bude z pozice hlavního trenéra vést i kategorii dorostenců.