Poslední zápasy žen v roce 2017

Ženy už před víkendendem tušily, že je v sobotu a v neděli čekájí úplně odlišné zápasy... V sobotu nastoupily proti hráčkám z nedalekých Šitbořic, s kterými doposud odehrály pouze jedno vyrovnané utkání, ve kterém byly ale úspěšnější hráčky Brna a odjížděly z výhrou 8:6. Proti celku FBŠ Jihlava nastoupily také zatím pouze jednou, ale v duelu získali roli hlavního favorita, když na půdě soupeře vyhrály vysoko 9:1. Otázkou tedy před víkendem bylo, kdo v prvním utkání bude mít větší touhu zvítězit a v druhém zápase, zda domácí potvrdí roli favorita, kterou si vybudovali v minulém střetu.
Sobota iBB vs.PRAMOS Šitbořice FbC Aligators 5:6 (1:1, 1:5, 3:0)

Očekávání od tohoto zápasu potvrdila hned první třetina. V první třetině byla hra vyrovnaná až do situace kdy A. Bachratá našla mezi obránkyněmi FBC Aligators nabíhající Detkovou, která si dokázala před gólmankou Halasovou poradit a vsítila tak první gól utkaní (1:0). V následujících minutách Buldočky dobře motaly balónek, ale nedokázaly si vytvořit  další gólové šance. Naopak hosté záhy potrestali vyrovnáním ve 13.minutě (1:1). Do konce první třetiny se stav již nezměnil.
Druhá třetina byla pro Buldočky osudová a během 3 min jim FBC Aligatorky byly schopny nasázet 3 góly. Na tento výprask stihla zareagovat H. Štěrbová po nahrávce M. Žákové (2:4). Buldočky to ale nenakoplo a pořád zůstávaly jakoby v oparu, to pomstily Aligatorky dalšími dvěma góly a stav utkaní tak po dvou třetinách zůstal 2:6, pro FBC Aligators.
Ve třetí třetině, došlo k probuzení princezen z Brna a stav utkání začal být pro Buldočky o něco příznivější, díky gólu Detkové, po asistenci V.Pohlodkové(3:6). Buldočky začaly konečně pořádně hrát a Detková kompletuje svůj Hattrick (4:6). Rozjetý vlak doplňuje A.Vlachová po nahrávce N.Domonkosové(5:6). Tlak Buldoček byl opravdu veliký, nicméně 2 min před koncem rozhodčí pískli K.Honcové 2 min za nedovolené vrážení. Ačkoliv se Buldočky v oslabení snažily hrát aktivně, Aligatorky chytře držely míček na své polovině a odpočítávaly sekundy.
Zápas tedy končí za stavu 5:6 pro FBC Aligators.  A série vzájemných zápasů je vyrovnána.

Neděle iBB vs. FBŠ Jihlava 20:0 (5:0, 5:0, 10:0)

Poslední zápas roku 2017 se nesl v duchu "Vánoční nadílky". A že to byla jízda... Nebudu vás mučit sáhodlouhým vypisováním všech vstřelených branek a že jich nebylo málo (rovných 20), protože než bych to vše shrnula přestalo by vás to bavit.  Myslím, že tento zápas nám ukázal jak je důležité se florbalem bavit. Holky si vylepšily kanadu, některé sebevědomí, jiné si to prostě jen tak užily. A proto jsme společně včetně fanoušků a diváků mohli rok 2017 zakončit s úsměvem.