A tým bude o záchranu bojovat v další sérii

V sérii play-down se Sokolem Pardubice záchrana superligy nevyšla.
P a r d u b i c e - Muži v sobotu odjeli na palubovku Pardubic za nepříznivého stavu 0:2, a cíl byl jasný, vrátit sérii ještě zpět do Brna.
V zápase, který měl hned od začátku docela slibné tempo, se vedení ujali poprvé v sérii Bulldogs.  Už ve třetí minutě se po přihrávce Jaakkonena trefil Michal Pešák. Zhruba o minutu později ale bohužel Pardubice ztrestaly vyloučení Petra Koláčného, a Přemek Pakosta tak vyrovnával na 1:1. V první třetině bylo vidět, že brněnští už byli k receptu na Pardubice blíž a blíž, o čemž svědčí i fakt, že v 16. minutě posílal Brno zpět do vedení opět Michal Pešák. Do přestávky však bohužel stihnul srovnat Ivo Teichman

Ve druhé dvacetiminutovce měli buldoci zase o něco výrazněji navrch. A když už se Pardubice vydaly do nějakého útoku, v bráně byl skvěle připravený Bartek, který gól domácích jasně odmítal. Bulldogs se tak v 36. minutě mohli znovu ujmout vedení, Martin Fajt totiž přesně trefil mezírku v bráně hned z rozehrávky. Do konce druhé periody pak ještě svou branku přidal Petr Koláčný a poslal tak hostující mužstvo do dvoubrankového vedení.

Začátek poslední třetiny ovšem z říše snů zrovna nebyl. Ani ne dvě minuty po úvodním buly snižoval Martin Zozulák a ve 45. minutě již bylo srovnáno po druhém gólu Ivo Teichmana. Bulldogs už další rychlou branku nepřipustili a začali se tlačit do útoku, výborně ale bohužel chytal domácí brankář Haleš, který si za zápas připsal 20 úspěšných zákroků, což je pro zajímavost stejně, jako jeho protějšek Kryštof Bartek. Pardubice ale bohužel i přes to, že buldoci byli ve třetí třetině několikrát blízko vedení, vstřelily vítěznou branku 2 minuty před konce zápasu. Vítěžným střelcem domácích byl Martin Zozulák

Sokol Pardubice - Bulldogs Brno 5:4
branky: 4. Přemek Pakosta, 20. Ivo Teichman, 42. Martin Zozulák, 45. Ivo Teichman, 58. Martin Zozulák - 3. Michal Pešák, 16. Michal Pešák, 36. Martin Fajt, 40. Petr Koláčný; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 313; zásahy brankářů: Martin Haleš 20 - Kryštof Bartek 20; po třetinách: 2:2, 0:2, 3:0;

V nedělním zápase jsme byli svědky opět opatrnějšího florbalu, v první třetině jsme mohli vidět jedenáct střel, ale ani jedna z nich nerozvlnila brankovou síťku.

A na gól jsme tak museli počkat až do druhé periody. Ve 25. minutě totiž buldoky do vedení poslal Matyáš Němec za asistence Jana Novotného. Pardubice ale buldokům moc dlouho vedení nedarovaly, již za 21 vteřin srovnal skóre David Žáček. A Pardubice do konce druhé dvacetiminutovky šly po gólu Adama Šmída ještě do vedení.

Do třetí třetiny buldoci vstoupili o něco aktivněji. Po pěti minutách poslední dvacetiminutovky přišla odměna v podobě vyrovnávací branky z hole Lukáše Mráze. Do konce základní hrací doby už jsme gól neviděli, a zápas tak musel být prodlužován. O důležitosti prodloužení mluví i opatrnost s jakým bylo s jakou bylo oderáno. V nadstavbových deseti minutách hry, jsme totiž mohli vidět pouze dvě střely na branku a o vítězi tak museli rozhodnout nájezdy. Střelcem který zachránil Superligu v Pardubicích nemohl být nikdo jiný než Martin Zozulák

Je velká škoda, že i když Bulldogs každým zápasem byli lepší a lepší, stejně utržili velmi nepříjemnou prohru v sérii 0:4. Jestli však půjdou brněnští takhle herně nahoru, máme se dozajisté na co těšit!

Sokol Pardubice - Bulldogs Brno 3:2pn
branky: 26. David Žáček, 37. Adam Šmíd, N Martin Zozulák - 25. Matyáš Němec, 45. Lukáš Mráz; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků:261; zásahy brankářů: Jakub Levínský 13 - Filip Kuhn 15; po třetinách: 0:0, 2:1, 0:1, 0:0;