Junioři urvali dvě výhry

Junioři mají za sebou první dvě kola juniorské extraligy na domácí půdě. V sobotu se představili proti Mladé Boleslavi, v neděli vyzvali tým pražské Sparty. A vedli si na výbornou. Z víkendových bitev vybojovali 5 velice cenných bodů na úvod sezóny.
V sobotním duelu bylo na juniorech znát, že jsou ještě trochu nervózní, takže start do utkání byl místy nejistý. Vývoj zápasu ale určila skvěle odehraná 2. třetina, kterou Brňané ovládli díky třígólovému střelci Petrovi Koláčnému. Ve třetí třetině se opět začala hra Buldoků zhoršovat a po slibném náskoku 5:1 přišly nervy, které Brnu nadělaly spoustu problémů. Po brance Rozkovce na 3:5 z pohledu Boleslavi to začalo být velice ostré. Hrálo se nahoru dolů a šance byly na obou stranách. Naštěstí Buldoci tlak přečkali a mohli se radovat z prvního vítězství v extralize v poměru 6:4.

Bulldogs Brno vs Technology MB 6:4
Branky: 15. a 58. Hronek, 23., 26., 39. Koláčný, 52. Sláma - 39. Martínek, 55. Zakonov, 58. Rozkovec, 60. Bína; Rozhodčí: Filip Drápal, Jakub Pospíšil; Třetiny: 1:0, 3:1, 2:3; Diváci: 78; Zásahy brankářů: Bartek 32 - Štípek 25

Nedělní duel se Spartou měl podobný scénář hry. Nástup do zápasu byl sice lepší než v sobotu, ale i tak hráči odcházeli do kabin s výsledkem 2:2. V druhé třetině předvedli Buldoci neskutečný týmový výkon a Spartu doslova rozmontovali na malé součástky. Skvělá hra a premiérová trefa v extralize Kadavého znamenala vedení 5:2. Bohužel třetí třetina byla ze strany Brna tragická. I přes skvělé zákroky Bartka náskok nestačil a Sparta dovedla zápas do prodloužení, 5:5. Brno jakoby se semklo a do prodloužení nastoupilo velice aktivně. Po 2 minutách hry se dostal k míčku Dominik Sláma, který svůj bojovný výkon vyšperkoval svojí trefou, kterou dal utkání konečnou podobu 6:5 po prodloužení.

Bulldogs Brno vs ACEMA Sparta Praha 6:5p
Branky: 7. Weinstein, 19. a 33. Zemánek, 27. Kadavý, 28. Koláčný, 63. Sláma - 12. a 14. Pergler, 45. Horák, 55. a 59. Semerád; Rozhodčí: Filip Filipčík, Ondřej Filipčík; Třetiny: 2:2, 3:0, 0:3 - 1:0; Diváci: 66; Zásahy brankářů: Bartek 19 - Zítka 32